"Tauras" nokautavo čempionų klubą

2010 05 03 0:00

Lietuvos futbolo A lygos pirmenybių aštuntojo turo septintose rungtynėse pirmą nesėkmę patyrė čempiono titulą ginantis vienuolikos komandų turnyro lyderis Panevėžio "Ekranas" (16 tšk.).

Šeštadienį panevėžiečiai svečiuose 1:2 (0:2) pralaimėjo Tauragės "Taurui". Po aštuonių turų "Ekranas" (tšk.) išlieka pirmojoje vietoje, o "Tauras" (12 tšk.) - ketvirtas.

Po pertraukos - keitimai.

Pirmasis įvartis į "Ekrano" vartus krito šeštą minutę, kai tauragiškiai išmetė kamuolį iš užribio į "Ekrano" baudos aikštelę. Ten buvęs "Tauro" žaidėjas Mindaugas Daunoravičius stipriu smūgiu nuginklavo Vytautą Černiauską išvesdamas "Taurą" į priekį 1:0.

Tik kėlinio viduryje čempionai perėmė iniciatyvą, tačiau jiems trūko tikslumo rengiant atakas ir jas užbaigiant. Už tai svečiai buvo nubausti dar sykį - prieš pat pertrauką kamuolys tiksliai perduotas tauragiškiui Mariui Kižiui, kuris puikiai išnaudojo progą - 2:0.

Per pertrauką čempionų treneris Valdas Urbonas atliko du keitimus. Ant vejos žengė puolėjas iš Kanados Stephenas Ademolu ir lietuviško kraujo turintis latvis Vitas Rimkus. Tai davė vaisių.

Kai Deimantas Bička kėlė kampinį, baudos aikštelėje pirmasis prie kamuolio suskubo S.Ademolu. Jis smūgiavo tiesiai į skersinį, tačiau netrukus smūgį pakartojo Nerijus Sasnauskas. Šį kartą kamuolys lėkė tiesiai į vartus - pirmąjį įvartį panevėžiečiai pelnė 54 minutę - 1:2. Nors svečiai kaip išmanydami stengėsi Tauragėje iškovoti bent tašką, "Tauras" buvo nepramušamas. Per ketvirtąją pridėto laiko minutę "Ekrane" liko dešimt žaidėjų - raudoną kortelę užsidirbo Dainius Gleveckas.

Taigi Šeštadienį "Tauras" šventė ypatingą pergalę - jis nugalėjo čempionų komandą. Tai buvo jau trečioji Žemaitijos klubo pergalė.

Kaltieji tobulės

Po rungtynių "Ekrano" strategas V.Urbonas kalbėjo: "Ne viską darėme teisingai, ypač pirmajame kėlinyje. Vis dėlto reikėtų prisiimti atsakomybę sau, nes treneris atsakingas už startinę sudėtį. Kai kurie žaidėjai - ne vienas ir ne du - nesužaidė taip, kaip tikėjausi. Tačiau priešakyje laukia kitos rungtynės, ir turime galvoti, kaip pagerinti žaidimą. Manau, sulauksime ir geresnių laikų."

"Tauro" vyriausiasis treneris Gedeminas Jarmalavičius pripažino, kad šeštadienį prie jų pergalės prisidėjo ir sėkmė: "Sužaidėme du skirtingus kėlinius. Aišku, džiaugiamės pergale ir iškovotais trimis taškais. Tačiau reikia pripažinti, kad mus šiandien lydėjo sėkmė. Be sėkmės sporte yra sunku. Pirmas kėlinys mums pavyko, nes įmušėme greitą įvartį, vėliau pasižymėjome dar kartą. Žinojome, kad antrajame kėlinyje bus nepaprastai sunku, todėl noriu padėkoti vyrams už charakterį ir kovą. Šiandien žaidėme su čempionais, su stipriausia Lietuvos komanda."

Prėskas rezultatas

Kitas šeštadienį Šiauliuose vykęs aštuntojo rato susitikimas tarp penktąją vietą užimančios vietos "Šiaulių" komandos (10 tšk.) ir šeštojoje pozicijoje esančios Vilniaus "Vėtros" (9 tšk.) baigėsi 0:0.

Antrąją vietą Lietuvos futbolo A lygoje užima Marijampolės "Sūduva" (15 tšk.), trečiojoje pozicijoje žengia Vilniaus VMFD "Žalgiris", kuris vakar vakare sostinės "Vėtros" stadione susitiko su Pakruojo "Kruoja". Prieš šias rungtynes "Žalgiris" turėjo 14 taškų, "Kruoja" - 7 (8 vieta).

Sekmadienį Klaipėdoje įvykęs susitikimas tarp vietos "Klaipėdos" ir Kauno "Atleto" baigėsi šeimininkų pergale 1:0 (1:0). "Klaipėdos" saugas Mindaugas Grigaravičius pelnė įvartį 43 minutę.

"Tauras" - "Ekranas" 2:1 (2:0). 6 min. M.Daunoravičius (6 min.), M.Kižys (45 min.); N.Sasnauskas (54 min.).

"Šiauliai" - "Vėtra" 0:0.

"Klaipėda" - "Atletas" 1:0 (1:0). M.Grigaravičius (43 min.).