Teisėjui atskriejo rimti kaltinimai

2012 10 30 7:51
Teisėjui M.Clattenburgui (dešinėje) - kaltinimai rasizmu./Reuters nuotrauka

Anglijos "Premier" lygos banginių Londono "Chelsea" ir "Manchester United" akistata įžiebė diskusijų audrą dėl teisėjo veiksmų per rungtynes.

Dvikovai Londone vadovavęs 37 metų arbitras Markas Clattenburgas atsidūrė dėmesio centre, kai iš aikštės pašalino du "Chelsea" žaidėjus ir įskaitė abejotiną "United" įvartį.

Baigė devyniese

"Premier" lygos IX turo centrinėse rungtynėse "Man United" išvykoje 3:2 palaužė "Chelsea" ir paaštrino kovą dėl titulo. Pirmaujantis "Chelsea" dabar turi 22 taškus ir tik vienu lenkia "Man United" ir "Man City" komandas, bei penkiais - Londono "Tottenham".

Mančesterio ekipa rungtynes pradėjo įspūdingai. Jau 4 minutę "Chelsea" žaidėjas Davidas Luizas nukreipė kamuolį į savus vartus, o 12 minutę įmušė Robinas van Persie, ir "United" pirmavo 2:0. "Chelsea" atsitiesė - 44 minutę įspūdingą baudos smūgį įmušė Juanas Mata, o 53 minutę rezultatą išlygino Ramiresas. Bet tuomet prasidėjo "Chelsea" vargai. 63 minutę už "paskutinės vilties" pražangą iš aikštės pašalintas Branislavas Ivanovičius. 68 minutę M.Clattenburgas nesigailėjo varžovo pražangą imitavusio Fernando Torreso ir, parodęs jam antrąją geltonąją kortelę, taip pat išvarė iš aikštės.

"Man United" pasinaudojo dviejų žaidėjų kiekybine persvara. 75 minutę pergalingą įvartį įmušė Javieras Hernandezas, nors prieš smūgį jis buvo atsidūręs nuošalėje.

Po šių rungtynių iš "Chelsea" stovyklos ėmė skrieti kritikos strėlės į M.Clattenburgą.

"Gaila, kad tokias puikias rungtynes sugadino teisėjas. Pamatęs vaizdo įrašą jis supras, kad klydo", - tvirtino "Man City" treneris Roberto Di Matteo.

Beprecedentis kaltinimas

Nepatenkinti arbitro darbu "Chelsea" atstovai parašė apeliaciją. Maža to, jie pateikė teisėjui kaltinimus dėl rasizmo. Esą M.Clattenburgas įžeidinėjo du juodaodžius "Chelsea" žaidėjus. Vienas jų, manoma, buvo Johnas Obi Mikelis iš Nigerijos, kuris antrame kėlinyje gavo geltonąją kortelę už ginčus.

Reaguodama į skundą Anglijos teisėjų asociacija vakar pareiškė pasitikėjimą savo nariu. Asociacija tvirtino visuomet rėmusi kovą su rasizmu ir tikisi kuo greičiau sužinoti tyrimo rezultatus, bet mano, kad M.Clattenburgas kaltinamas nepagrįstai.

M.Clattenburgas laukia oficialaus Anglijos futbolo asociacijos (FA) atsakymo - ar ši imsis tyrimo dėl "Chelsea" mestų kaltinimų. Tačiau FA pranešė pirmiausia laukianti oficialaus "Chelsea" klubo paaiškinimo ir iki tol susilaikanti nuo komentarų.

Tokio pobūdžio kaltinimai futbolo teisėjui Anglijoje mesti pirmą kartą.

Skirtingos versijos

Tai buvo ne visi per Anglijos "Premier" lygos lyderių rungtynes Londone įvykę incidentai. Per dvikovą buvo sužalotas arba susižalojo vienas apsaugos darbuotojas. Teigiama, kad J.Hernandezui pelnius įvartį iš šeimininkų gerbėjų tribūnos atskriejęs kietas daiktas apsaugininkui sužalojo kelį. Tvarkos prižiūrėtojas nugabentas į ligoninę, vėliau paleistas gydytis ambulatoriškai.

Tuo tarpu "Chelsea" klubo atstovas pateikė visai kitokią versiją: "Mūsų duomenimis, apsaugos darbuotojas paslydo ir krisdamas susižalojo pats."

Dėl šio incidento taip pat vykdomas tyrimas. Įdomiausia, kad oficialiai nepateikiama paties apsaugininko versija. Jei paaiškėtų, kad jis buvo sužalotas, "Chelsea" lauktų sankcijos, nes Anglija labai griežtai vertina panašius incidentus per rungtynes.