Tempą padiktavo rusai

2014 05 13 16:00
Prie Rusijos pergalės prieš JAV svariai prisidėjo vartininkas A.Vasilevskis (kairėje). AFP/Scanpix nuotrauka

Baltarusijos sostinėje vykstančiame pasaulio vyrų ledo ritulio čempionate kol kas solidžiausią įspūdį palieka Rusijos rinktinė.

Rusai Minske laimėjo visas trejas rungtynes, įmušė net 15 ir praleido 3 įvarčius. Trečiajame ture Rusijos rinktinė principiniame mače 6:1 nugalėjo JAV ledo ritulininkus.

Jaunas vartininkas nenuvylė

Užtikrinta pergale rusai revanšavosi amerikiečiams už skaudų pralaimėjimą 3:8 praėjusiame pasaulio čempionate Helsinkyje. Tai buvo skaudžiausias JAV rinktinės pralaimėjimas planetos pirmenybėse nuo 1991-ųjų. Prieš 23 metus amerikiečiai pralaimėjo tuometei SSRS rinktinei net 2:12.

"Demonstravome agresyvų ledo ritulį. Pelnėme įvartį jau per pirmąsias 6 minutes, ir tai padėjo siekti savo tikslų. Esu labai laimingas", - prisipažino naujasis Rusijos rinktinės treneris Olegas Znarokas.

Rungtynių pradžioje rusų dominavimas ant ledo buvo toks akivaizdus, kad jau 14 minutę JAV ekipos treneris Peteris Laviolette'as paprašė 30 sekundžių pertraukėlės. Po rungtynių P.Laviolette'as pareiškė, kad jauna jo komanda nesugebėjo susidoroti su psichologiniu jauduliu ir įtampa.

Ši dvikova virto košmaru 40-mečiui JAV ekipos vartininkui Timui Thomasui, 2011 metais laimėjusiam NHL Stanley taurę su Bostono klubu "Bruins". T.Thomasas iš 15 pirmų varžovų metimų atrėmė tik 10, jis, sužaidęs pusę rungtynių, vietą vartuose turėjo užleisti Davidui Leggio. Pastarasis praleido vieną įvartį.

Nors JAV ekipa antrame kėlinyje į vartus smūgiavo net 17 kartų, po dviejų kėlinių nuo varžovų beviltiškai atsiliko 1:6.

Vienu pagrindinių rungtynių herojų tapo 19-metis Rusijos rinktinės vartininkas Andrejus Vasilevskis iš Ufos klubo "Salavat Yulaev". O.Znaroko sprendimas mesti į kovą šį vaikiną atrodė kaip avantiūra. Bet rizika pasitvirtino su kaupu, nes A.Vasilevskis sulaikė net 39 varžovų metimus iš 40 (97,5 proc. efektyvumas).

"Žinoma, iš pradžių jaudinausi. Bet vienas treneris yra pasakęs: jei nesugebi susitvarkyti su savo nervais - mesk sportą. Komanda kovojo pagirtinai, pelnė 6 įvarčius, tad man buvo lengviau", - sakė A.Vasilevskis. Kitą sezoną jis paliks Ufą ir rungtyniaus NHL klube "Tampa Bay Lightning".

Pakeitė požiūrį

Šiame čempionate savo gerbėjus maloniai stebina Prancūzijos rinktinė. Pirmąją varžybų dieną prancūzai po pratęsimo 3:2 palaužė kanadiečius, o pirmadienį 5:3 nukovė slovakus.

Likus žaisti 10 minučių, Slovakijos ekipa pirmavo 3:1. Bet prancūzai du kartus pasinaudojo kiekybine persvara ir išlygino rezultatą. Lūžis įvyko po Damieno Fleury įvarčio (56:19). Slovakai pakeitė vartininką aikštės žaidėju ir netrukus praleido penktąjį įvartį.

Su Prancūzijos komanda sensacijas kuria 62 metų treneris iš Kanados Dave'as Hendersonas. Prancūzai žinutę ledo ritulio pasauliui pasiuntė jau pernai, kai Helsinkyje 2:1 įveikė Rusiją.

Dar 2000-ųjų čempionate prancūzai rusams buvo pralaimėję 1:8, vėliau ilgai balansavo tarp aukščiausiojo ir I divizionų, o elite įsitvirtino tik pastaraisiais metais.

"Mūsų požiūris pasikeitė prieš metus. Tada nuvykome į čempionatą manydami: gerai, pasigalynėsime su danais, norvegais, austrais. Apie kovą su galingaisiais nesvajojome. Bet treneris D.Hendersonas privertė patikėti, kad galime įveikti visus, - kalbėjo į Slovakijos rinktinės vartus du įvarčius įmušęs Baptiste Amaras. - Viskas gana paprasta. Juk visos rungtynės prasideda vienodu rezultatu - 0:0. Tu varžaisi su žmonėmis, o ne su dievais."

STATISTIKA

A grupė

Slovakija - Prancūzija 3:5 (1:0, 2:1, 0:4). L.Nagy (15:36 ir 23:31), M.Šatanas (36:11); B.Amaras (26:23 ir 50:30), A.Rousselas (50:56 ir 59:32), D.Fleury (56:19).

Čekija - Kanada 3:4 (1:1, 0:3, 2:0). R.Červenka (05:55), J.Novotny (52:11), T.Hertlis (53:00); J.Wardas (09:56), K.Turrisas (23:22), N.Mackinnonas (36:07), M.Rielly (36:24).

B grupė

Baltarusija - Šveicarija 4:3 (1:2, 1:0, 2:1). S.Kosticynas (05:32 ir 49:49), A.Stasas (23:06), M.Grabovskis (57:54); Y.Weberis (06:13), R.Schappi (17:41), E.Froidevaux (43:59).

Rusija - JAV 6:1 (2:0, 4:1, 0:0). N.Kuliominas (06:06), A.Ovečkinas (18:47), V.Tichonovas (20:20 ir 39:14), J.Kuznecovas (29:07), S.Plotnikovas (31:07); J.Abdelkaderas (20:57).

1. Rusija315:39