Tenisas: Australijoje staigmenos nesibaigia

2007 01 23 0:00
Penktasis pagal skirstymą amerikietis Jamesas Blake'as (dešinėje) per 3 setus pralaimėjo 10-ąjį reitingą turinčiam čiliečiui Fernando Gonzalezui.

Atvirame Australijos teniso čempionate vakar baigėsi moterų bei vyrų vienetų varžybų aštuntfinalio etapas.

Per moterų varžybas vakar staigmenų neužfiksuota. Kiek netikėta buvo tik 12-osios pagal reitingą Rusijos tenisininkės Anos Čakvetadzės pergalė prieš aštuntąją turnyro raketę šveicarę Patty Schnyder 6:4, 6:1. Per kitus mačus turnyro favoritė rusė Marija Šarapova 7:5, 6:4 nugalėjo 22-ąją pirmenybių raketę tautietę Verą Zvonariovą, ketvirtoji pagal reitingą belgė Kim Clijsters 6:1, 7:5 įveikė 15-ąją pagal skirstymą slovakę Danielą Hantuchovą, o šeštoji čempionate šveicarė Martina Hingis 4:6, 6:3, 6:0 privertė pasiduoti Kinijos atstovę Li Na.

Vyrų varžybose staigmenų išvengti nepavyko. Netikėčiausias buvo penktojo pagal skirstymą amerikiečio Jameso Blake'o pralaimėjimas per 3 setus 10-ąjį reitingą turėjusiam čiliečiui Fernando Gonzalezui 5:7, 4:6, 6:7 (4:7). Aštuntoji turnyro raketė argentinietis Davidas Nalbandianas taip pat buvo priverstas pasiduoti žemesnį reitingą turėjusiam varžovui - jį 4:6, 6:3, 6:2, 6:3 nugalėjo 12-asis pagal skirstymą vokietis Tommy Haasas (Vokietija). Per kitas vakar dienos varžybas antroji turnyro raketė ispanas Rafaelis Nadalis įveikė 15-ąjį reitingą turėjusį britą Andy Murray 6:7 (3:7), 6:4, 4:6, 6:3, 6:1, o trečiasis pagal skirstymą rusas Nikolajus Davydenka palaužė 13-ąją turnyro raketę čeką Tomašą Berdychą 5:7, 6:4, 6:1, 7:6 (7:5).

Sėkmingai atvirų Australijos teniso pirmenybių jaunių dvejetų turnyrą pradėjo šešiolikmetis Ričardas Berankis.

Perspektyviausias Lietuvos tenisininkas, žaidžiantis poroje su Christopheriu Rungkatu iš Indonezijos, pirmajame rate 7:6 (7:3), 7:5 įveikė australus Gregą Jonesą ir Brydaną Kleiną.