Tenisas: paaiškėjo pirmosios pusfinalių poros

2007 01 24 0:00
Jauniausias atvirojo Australijos čempionato dalyvė čekė Nicole Vaidišova lengvai prasimušė į pusfinalį.

Atvirame Australijos čempionate vakar įvyko pirmieji ketvirtfinalio mačai, po jų paaiškėjo pirmosios vyrų ir moterų turnyrų pusfinalio poros.

Williams turėjo vargo

Pirmąją vyrų varžybų pusfinalio porą sudarys pajėgiausias planetos tenisininkas 25 metų šveicaras Roger Federeris ir metais jaunesnis amerikietis, šeštąjį reitingą turintis Andy Roddickas.

Jau dešimtojo "Grand Slam" turnyro bei trečiojo atvirojo Australijos čempionato nugalėtojo titulo siekiantis Federeris vakar ketvirtfinalyje 6:3, 7:6 (7:2), 7:5 įveikė septintąjį pagal skirstymą ispaną Tomy Robredo ir vienuoliktą kartą iš eilės žais "Didžiojo kirčio" turnyrų pusfinalyje.

Roddickas per kitą ketvirtfinalio mačą be didesnio vargo 6:2, 6:2, 6:2 nugalėjo tėvynainį Mardy Fishą ir šio turnyro pusfinalyje žais trečią kartą. Anksčiau tarp keturių pajėgiausių Australijos teniso pirmenybių žaidėjų Roddickui pavyko patekti 2003 ir 2005 metais.

Pirmąja moterų varžybų pusfinalio pora tapo dešimtoji turnyro raketė septyniolikmetė čekė Nicole Vaidišova bei 25 metų amerikietė Serena Williams.

Ketvirtfinalyje jauniausia amžiumi turnyro Melburne dalyvė Vaidišova per 71 minutę 6:1, 6:4 nugalėjo tautietę Lucie Safarovą, kuri aštuntfinalyje buvo nugalėjusi prancūzę Amelie Mauresmo. Septynių "Didžiojo kirčio" serijos turnyrų per savo karjerą nugalėtoja Williams per 2 valandas ir 34 minutes 3:6, 6:2, 8:6 įveikė šešioliktąją pagal skirstymą Izraelio tenisininkę Shahar Peer. Australijos atvirojo teniso čempionato nugalėtoja Williams yra tapusi dukart - 2003 ir 2005 metais.

Berankis - aštuntfinalyje

Toliau sėkmingai atvirųjų Australijos jaunių teniso pirmenybių vaikinų varžybose žaidžia šešiolikmetis Ričardas Berankis. Perspektyviausias Lietuvos tenisininkas antrajame rate 7:5, 6:1 nugalėjo amerikietį Mateuszą Keckį ir pateko į aštuntfinalį.

Dvejetų varžybų antrajame rate lietuvio ir Christopherio Rungkato iš Indonezijos duetas 5:7, 3:6 nusileido brito Graeme'o Dyce'o bei suomio Harrio Heliovaaros porai ir pasitraukė iš turnyro.