Tenisas: vyrų varžybose - favoritų nesėkmės

2007 01 25 0:00
Vyrų turnyro antroji raketė Rafaelis Nadalis (nuotraukoje) pralaimėjo dešimtam pagal skirstymą čiliečiui Fernando Gonzalezui.

Atvirame Australijos teniso čempionate vakar baigėsi ketvirtfinalio mačai.

Nadalis ir Davydenka iškrito

Vyrų turnyre paskutiniais pusfinalio dalyviais tapo abu mažesnį reitingą už varžovus turėję tenisininkai. Dvyliktąjį reitingą turintis vokietis Tommy Haasas po 3 valandų ir 19 minučių penkių setų kovos 6:3, 2:6, 1:6, 6:1, 7:5 įveikė trečiąją turnyro raketę rusą Nikolajų Davydenką, o dešimtas pagal skirstymą čilietis Fernando Gonzalezas per 2 valandas ir 4 minutes 6:2, 6:4, 6:3 nugalėjo antrąjį pagal reitingą ispaną Rafaelį Nadalį.

Haasas Australijos čempionato pusfinalyje žais trečią kartą, tačiau po ketverių metų pertraukos. Anksčiau Vokietijos tenisininkas tarp keturių pajėgiausių šio turnyro žaidėjų buvo patekęs 1999 ir 2002 metais. Gonzalezas šio turnyro pusfinalyje žais pirmą kartą.

Pusfinalyje Haasas žais su Gonzalezu, o kitą pusfinalio porą sudarys pajėgiausias planetos tenisininkas šveicaras Rogeris Federeris ir šeštasis pagal reitingą amerikietis Andy Roddickas.

Antrąją moterų varžybų pusfinalio porą sudarys turnyro favoritė devyniolikmetė rusė Marija Šarapova bei po šio sezono tenisininkės karjerą baigti ketinanti ketvirtoji pagal reitingą 23 metų belgė Kim Clijsters.

Trečią kartą iš eilės per savo karjerą patekusi į Australijos čempionato pusfinalį Šarapova ketvirtfinalyje per 2 valandas ir 14 minučių 7:6 (7:5), 7:5 nugalėjo dvyliktąją varžybų raketę vienmetę tautietę Aną Čakvetadzę. Clijsters, kuri šių pirmenybių Melburne finalininke buvo 2004 metais, per 2 valandas ir 3 minutes 3:6, 6:4, 6:3 įveikė šeštąją pagal skirstymą 26 metų šveicarę Martiną Hingis.

Kitame moterų vienetų varžybų pusfinalyje susitiks dešimtoji turnyro raketė septyniolikmetė čekė Nicole Vaidišova bei 25 metų amerikietė Serena Williams, kuri Australijos atvirojo teniso čempionato nugalėtoja yra tapusi 2003 ir 2005 metais.

Berankis - ketvirtfinalyje

Pergalingai atvirųjų Australijos teniso pirmenybių jaunių varžybose žaidžia šešiolikmetis Ričardas Berankis. Dešimtas pagal reitingą perspektyviausias Lietuvos tenisininkas trečiadienį aštuntfinalyje 7:5, 6:4 nugalėjo prancūzą Keviną Botti ir pateko į turnyro ketvirtfinalį. Berankio varžovu bus trečioji pirmenybių raketė čekas Romanas Jebavy, kuris aštuntfinalyje nugalėjo japoną Hiroki Moriy 6:3, 6:3.