Titulą perleido Turkijos porai

2010 11 22 0:00
R.Paškauskienė ir A.Karakaševičius suklupo pusfinalyje.
EPA-Eltos nuotrauka

Serbijoje vykusiose Europos stalo teniso mišrių dvejetų pirmenybėse keturiskart Senojo žemyno čempionams lietuvei Rūtai Paškauskienei ir serbui Aleksandarui Karakaševičiui nepavyko apginti titulo. Suklupę pusfinalyje jie tenkinosi bronza.

Dėl kelialapio į finalą 33-ejų Rūta ir metais vyresnis Aleksandras vakar susikovė su serbu Marko Jevtovičiumi ir Turkijos atstove Melek Hu. Ši pora šventė pergalę 4:1 (11:8, 11:3, 10:12, 11:7, 11:7), o finale ją nugalėjo Turkijos duetas Bora Vangas ir Sirin Hi - 4:3 (11:5, 11:13, 11:6, 11:7, 5:11, 11:8). Turkijos tenisininkai perėmė Europos čempionų titulą iš R.Paškauskienės ir A.Karakaševičiaus. Pastariesiems drauge su Baltarusijos pora Jevgenijumi Ščetininu ir Vikrotija Pavlovič įteikti bronzos medaliai.

Baltarusiai pusfinalyje 2:4 (13:11, 11:9, 6:11, 9:11, 4:11, 10:12)

pralaimėjo čempionais tapusiems B.Vangui ir Sirin He.

Tai jau antras šiemet Rūtos iškovotas bronzos medalis Europos čempionate. Spalį Čekijoje vykusiame Senojo žemyno čempionate moterų vienetų varžybose ji irgi užėmė trečiąją vietą, o dvejetų turnyre drauge su ruse Oksana Fadejeva iškovojo Europos čempionės titulą.

R.Paškauskienė ir A.Karakaševičius Europos mišrių dvejetų čempionais tapo 2000 metais Brėmene, 2005-aisiais Orhuse ir 2007-aisiais Belgrade ir pernai Suboticoje.

18 mišrių porų stalo teniso čempionatą pradėjo keturiose grupėse. Į ketvirtfinalį pateko dvi geriausios kiekvienos grupės poros.

Rūta su partneriu užtikrintai įveikė visas tris poras (turkus G.Menge ir F.Ozler - 3:0, baltarusius V.Nechvedovičių ir V.Pavlovič - 3:1 bei juodkalniečius N.Juškovičių ir S.Rogič - 3:0). Ketvirtfinalyje R.Paškauskienė ir A.Karakaševičius 4:0 (11:7, 11:6, 11:9, 12:10) nugalėjo baltarusius Jeleną Dubkovą ir Pavelą Platonovą.

Bronza tenkinosi ir baltarusiai Viktorija Pavlovič bei Jevgenijus

Ščetininas, pusfinalyje 2:4 (13:11, 11:9, 6:11, 9:11, 4:11, 10:12)

nusileidę Turkijos stalo tenisininkams Sirin He ir Borai Vangui.

Jau rytoj, antradienį, R.Paškauskienę išvysime žaidžiančią Vilniuje, VRM sporto rūmuose. Ten 18.30 val. prasidės Europos tautų lygos varžybos. Lietuvos moterų rinktinė susitiks su Portugalijos nacionaline komanda.