Titulo šiaulietėms dar teks palaukti

2009 06 15 0:00
Vilniaus riedulininkės (oranžinė apranga) sekmadienį dar neleido šiaulietėms apginti Lietuvos čempionių titulo.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Dvi pergales Lietuvos moterų žolės riedulio finalo serijoje iškovojusi Šiaulių "Gintra-Strektė-Uni" vakar Vilniuje turėjo pripažinti šeimininkių pranašumą.

Penktadienį prasidėjusi šalies moterų žolės riedulio čempionato finalo serija iki trijų pergalių sekmadienį tapo intriguojanti.

Pirmas dvejas namie laimėjusi čempionės titulą ginanti Šiaulių "Gintros-Strektės-Uni" komanda vakar po pratęsimo 0:1 pralaimėjo Vilniaus HFTC klubui, kuris sušvelnino mačo rezultatą 1:2. Ketvirtos rungtynės žaidžiamos trečiadienį vėl Vilniuje.

Pirmas rungtynes šiaulietės laimėjo 3:1 (2:0). Šeštadienį vėl stipresnės buvo titulą ginančios riedulininkės - 2:0 (0:0).

"Daugelis tikėjosi, kad ir trečią kartą Vilniaus komanda kapituliuos, tačiau tai buvo pamoka jaunosioms Šiaulių riedulininkėms", - atsiradusia intriga finalo serijoje džiaugėsi Lietuvos žolės riedulio federacijos prezidentas Leonardas Čaikauskas.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi taikiai 0:0, o žaidžiant iki "auksinio" įvarčio pergalę 86 minutę išplėšė sostinės HFTC klubo žaidėja Virginija Čaikauskienė.

Tuo tarpu Šiaulių "Lidvijos" riedulininkės išsaugojo vietą šalies elite. "Lidvija", kovodama dėl teisės kitą sezoną žaisti tarp stipriausių komandų, du kartus - 6:0 ir 11:0 - sutriuškino B diviziono nugalėtoją Šiaulių "Šiaulių" ekipą.

Tuo pat metu vyksta ir vyrų žolės riedulio čempionato superfinalo serija, kurioje kovoja Vilniaus rajono "Ardo-Rudaminos" klubas ir Vilniaus "Žuvėdra-Tauras". Serijoje iki dviejų pergalių rezultatas lygus 1:1. Pirmąsias rungtynes "Žuvėdra-Tauras" laimėjo tik po pratęsimo 3:2 (pergalingą įvartį įmušė Laisvidas Matulevičius). Per antras "Ardo-Rudamina" pasiekė revanšą - 8:0. Lemiamos - trečios - rungtynės bus žaidžiamos ketvirtadienį.

Bronzos medaliai įteikti Širvintų "Intos" riedulininkams, kurie mažajame finale dėl trečiosios vietos du kartus 5:0 (2:0) ir 1:0 (0:0) nugalėjo Kėdainių "Nevėžį" ir laimėjo seriją 2:0.