Tituluotą atletę sustabdė jauna ispanė

2009 01 23 0:00
Dvidešimtmetė C.Suarez Navarro (nuotrauka dešinėje) kovodama su V.Williams ne sykį išprovokavo audringus žiūrovų plojimus.

Atvirajame Australijos teniso čempionate (prizų fondas 22 mln. Australijos dolerių) baigtos antrojo rato kovos, kurių didžiausia sensacija - tituluotos amerikietės Venus Williams (6) pralaimėjimas jaunai ispanei.

Nė sykio Australijos pirmenybių nelaimėjusiai 28-erių V.Williams viltis tapti Žaliojo kontinento čempione teks atidėti dar metams. "Grand Slam" serijos turnyrų - Vimbldono ir atvirojo JAV čempionato - moterų vienetų varžybose net septynis nugalėtojos titulus iškovojusią atletiškąją amerikietę iš tolimesnių kovų ketvirtadienį išstūmė dvidešimtmetė ispanė Carla Suarez Navarro - 2:6, 6:3, 7:5.

Jaunoji ispanė aštuntfinalyje susitiks su tėvynaine Maria Martinez Suarez. O jaunesnioji V.Williams sesuo Serena (2) sėkmingai žygiuoja toliau - antrajame rate ji 6:3, 7:5 nugalėjo argentinietę Giselą Dulko ir dabar jos laukia akistata su kine Shuai Peng. Estijos teniso gerbėjus labiausiai nudžiugino 23 metų jų tėvynainė Kaia Kanepi (25), kuri šventė pergalę prieš austrę Patricią Mayr - 6:3, 6:1. Šešioliktfinalyje estės varžovė bus Pekino žaidynių vicečempionė rusė Dinara Safina (3).

Vyrų varžybos mūsų kaimynams latviams vakar nesuteikė teigiamų emocijų - po atkaklios kovos iš turnyro pasitraukė jaunasis Latvijos talentas Ernestas Gulbis. 21-erių latvis ketvirtadienį pralaimėjo 25 metų Rusijos tenisininkui Igoriui Andrejevui (18) - 4:6, 4:6, 7:5, 6:3, 4:6. Šiuo metu ryškiausiai šviečianti teniso žvaigždė 21-erių Andy Murray'us (4) iš Didžiosios Britanijos vakar nesunkiai įveikė ispaną Marcelą Granollersą - 6:4, 6:2, 6:2. Be ypatingų pastangų trečiąjį ratą pasiekė ir pirmoji pasaulio raketė ispanas Rafaelis Nadalis, jis 6:2, 6:3, 6:2 laimėjo prieš kroatą Roko Karanušičių ir dabar kausis su vokiečiu Tommy Haasu.