Tituluotos ekipos žengia užtikrintai

2009 05 04 0:00
Rusijos ledo ritulininkai pirmąją vietą E grupėje užsitikrino po pergalės prieš JAV ekipą.

Pasaulio ledo ritulio čempionate Šveicarijoje jau žinomos trys ketvirtfinalio dalyvės.

Prie Kanados ir Suomijos rinktinių prisidėjo ir čempionės titulą ginanti Rusijos komanda. Rusijos ledo ritulininkai vietą ketvirtfinalyje bei pirmąją vietą E grupėje užsitikrino po šeštadienio pergalės 4:1 (3:1, 1:0, 0:0) prieš JAV ekipą.

Per pirmąsias šeštadienio E grupės rungtynes Latvijos rinktinė net 7:1 (1:0, 2:0, 4:1) sutriuškino autsaiderę Prancūziją ir, surinkusi 7 taškus, įsitvirtino trečiojoje vietoje. Dusyk iš nugalėtojų pasižymėjo Martinas Cipulis (21:19 ir 52:39), po kartą - Aleksandras Nizivijus (07:29), Lauris Darzinis (23:55), Karlis Skrastinis (46:39), Aleksandras Jerofejevas (48:18) ir Girtus Ankipanas (52:24). Garbės įvartį prancūzams pelnė Lucas Tardifas (51:38).

Staigmeną F grupėje pateikė Baltarusijos komanda. Baltarusiai vėlų šeštadienio vakarą po baudinių serijos 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 1:0) įveikė Suomijos ekipą ir pelnę 6 taškus įsitvirtino ketvirtojoje vietoje. Per kitas grupės rungtynes šeštadienį Čekijos ledo ritulininkai 8:0 (4:0, 4:0, 0:0) sutriuškino Slovakiją ir turėdami 6 taškus užima trečiąją vietą. Pirmauja vietas atkrintamosiose varžybose jau užsitikrinusios praėjusių metų pirmenybių sidabro ir bronzos medalininkės atitinkamai Kanados bei Suomijos (po 9 tšk.) rinktinės.

E grupės lentelė (rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Rusija 4 3 1 0 0 21:10 11

2. JAV 4 2 0 1 1 16:14 7

3. Latvija 4 1 2 0 1 14:8 7

4. Švedija 3 0 1 2 0 13:14 4

5. Šveicarija 3 1 0 1 1 4:6 4

6. Prancūzija 4 0 0 0 4 5:21 2