LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

To UEFA Čempionų lygoje dar nėra buvę

2017 03 09 8:50
„Barcelonos“ futbolininkai Čempionų lygoje padarė tai, ko nė vienai ekipai iki tol nebuvo pavykę padaryti. AFP/Scanpix nuotrauka

„Barcelonos“ futbolininkai trečiadienio vakarą savo žiūrovų akivaizdoje 6:1 nugalėjo „Paris Saint Germain“ futbolininkus ir tapo pirmąja komanda UEFA Čempionų lygos istorijoje, kuriai pavyko žengti į kitą atkrintamųjų varžybų etapą pirmas rungtynes pralaimėjus keturių įvarčių skirtumu.

Pirmoji dvikova Paryžiuje buvo pasibaigusi triuškinama PSG pergale 4:0. Tad klubo „Barcelona“ laukė, regis, neįgyvendinama misija – reikėjo įmušti keturis įvarčius be atsako, kad žaistų pratęsimą. O pergalei reikėjo penkių įvarčių. Viltys buvo gyvos, kai šeimininkai tris kartus nuginklavo Paryžiaus ekipos vartininką. Tačiau svečių klubo žaidėjo Edinsono Cavani įvartis 62 minutę buvo tarsi dūris į „Barcelonos“ kūną. Tai reiškė, kad Ispanijos komanda, norėdama patekti į ketvirtfinalį, turi dar įmušti tris įvarčius ir apsaugoti savuosius vartus.

Nuo 88 minutės įvyko tai, ko pasaulio futbolo gerbėjai, ko gero, niekada nepamirš. „Barcelona“ mušė dar tris įvarčius ir sensacingai žengė į kitą etapą. Šeštasis įvartis krito tiksint teisėjo pridėtų penkių minučių paskutinėms sekundėms.

Rungtynių didvyriais tapo įvarčius mušę Luisas Suarezas (3 min.), Lionelis Messi (50), Neymaras (88 ir 90+1) bei Sergi Roberto (90+5). Katalonų ekipa dėkinga svečių žaidėjui Layvinui Kurzawai, 40 min. pasiuntusiam kamuolį į savuosius vartus.

Kitoje trečiadienio aštuntfinalio dvikovoje Dortmundo „Borussia“ nepasigailėjo Lisabonos „Benfica“ futbolininkų – 4:0. Tris įvarčius nugalėtojams pelnė Pierre'as-Emerickas Aubameyangas. Pirmos rungtynes Lisabojoje baigėsi kuklia šeimininkų pergale 1:0.