Tolimojoje Kolumbijoje priraškė medalių

2009 12 14 0:00
S.Krupeckaitė 27-ojo gimtadieniui pasidovanojo tris pasaulio taurės varžybų medalius.

Kolumbijos Kalio mieste vykusiame pasaulio dviračių treko taurės trečiajame etape įspūdingai pasirodė Lietuvos sportininkai - iškovojo net 6 medalių komplektus.

Lietuvos rinktinės lyderė tradiciškai buvo Simona Krupeckaitė. Vakar 27-ąjį gimtadienį šventusi sportininkė savaitgalį Kalyje iškovojo 3 medalius - du aukso ir vieną sidabro.

S.Krupeckaitė buvo nepralenkiama sprinto ir 500 m atskiro starto lenktynėse - abu kartus įveikė vieną pagrindinių savo konkurenčių olandę Willy Kanis. Sprinte geriausias lietuvės laikas buvo 12,056 sek., o 500 metrų ji numynė per 33,786 sekundės.

Bendrojoje pasaulio taurės sprinto įskaitoje S.Krupeckaitė (20 tšk.) yra antra, tik 2 taškais nusileidžia olandei W.Kannis, o 500 m atskiro starto rungties įskaitoje Lietuvos dviratininkė (19 tšk.) taip pat pralaimi tik vienai varžovei - australei Annai Meares (24 tšk.).

Sidabro apdovanojimą komandinio sprinto rungtyje S.Krupeckaitė iškovojo poroje su Gintare Gaivenyte. Lietuvaitės (34,459 sek.) tik finale nusileido Olandijos porai Yvonei Hijgenaar ir W.Kanis (33,956 sek.).

Bronzą moterų 3 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse laimėjo Vilija Sereikaitė (3 min. 34,448 sek.), važiavime dėl trečiosios vietos aplenkusi treko šeimininkę Marią Luisą Callę Williams (3:34,649).

Paskutinę varžybų dieną, šeštadienį, Kalyje Lietuvos moterų komanda (Vaida Pikauskaitė, Vilija Sereikaitė bei Aušrinė Trebaitė) pasipuošė 3 km persekiojimo lenktynių rungties bronzos medaliais - 3 min. 29,629 sekundės.

Kolumbijoje geriausiai iš vyrų rinktinės pasirodė Gediminas Bagdonas - pelnė bronzą 4 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse. G.Bagdonas (4 min. 29,537 sek.), važiavime dėl trečiosios vietos aplenkė rusą Valerijų Kaikovą (4:29,889).

Komandų įskaitoje Lietuvos dviračių treko rinktinė su 78 taškais buvo trečia, nusileido tik Vokietijos (100 tšk.) ir Kolumbijos (98 tšk.) komandoms.