Toskanos keliai mūsiškiams nebuvo greiti

2013 09 30 6:00
Antrosiose planetos pirmenybėse dalyvavusi M.Jankauskaitė 82,85 km distanciją įveikė penkta. Tomo Gaubio (ELTA) nuotrauka

Sekmadienį Italijos mieste Florencijoje baigėsi pasaulio dviračių plento čempionatas. Jame dalyvavo net 17 Lietuvos atstovų – suaugusiųjų, jaunimo (iki 23 metų) ir jaunių (17–18 metų) grupėse.

Tryliktą kartą Italijoje surengtose planetos pirmenybėse varžėsi ir geriausi mūsų šalies dviratininkai: Gediminas Bagdonas, Ramūnas Navardauskas, Ignatas Konovalovas, Katažina Sosna, Inga Čilvinaitė, Daiva Tušlaitė. Italijoje jėgas išmėgino ir jauni krašto talentai – Žydrūnas Savickas, Paulius Šiškevičius, Žavinta Titenytė.

Toskanos regione vykusiose varžybose geriausiai iš lietuvių pasirodė Milda Jankauskaitė. Ji jaunių merginų (iki 18 m.) grupinėse lenktynėse užėmė penktąją vietą. Iš Biržų rajono kilusi jaunoji Lietuvos dviratininkė 82,85 km numynė per 2 val. 32 min. 57 sek. - 34 sek. atsiliko nuo nugalėtoja tapusius danės Amalie Dideriksen ir sidabrą iškovojusios rusės Anastasijos Jakovenko. Vos 3 sek. čempionei pralaimėjusi ukrainietė Aliona Demydova tenkinosi bronza.

3,06 min. nuo nugalėtojos atsilikusi Ž.Titenytė finišo liniją kirto 33-ia, Jurgita Kubiliūnaitė užėmė 48, o Rasa Pocytė - 54 poziciją. Lenktynėse startavo 81 sportininkė, finišavo 60.

Moterų grupinėse varžybose Lietuvos rinktinė patyrė nesėkmę – vienintelė distanciją baigusi I.Čilvinaitė finišą pasiekė tik 42-a. Lietuvos dviratininkė 139,65 km numynė per 3 val. 56 min. 9 sek. ir net 12,09 min. pralaimėjo titulą apgynusiai olandei Marianne Vos. Įdomu, jog tai jau aštuntas iš eilės olimpinės čempionės iš Olandijos medalis planetos pirmenybių grupinėse lenktynėse: 2006-aisiais ji tapo čempione, paskui penkerius metus iš eilės tenkinosi sidabru, o pernai ir šiemet vėl pelnė auksą.

Sidabro medaliu džiaugėsi po trejų metų pertraukos ant prizininkių pakylos pakilusi švedė Emma Johansson, bronza atiteko italei Rossellai Ratto. Abi dviratininkės nuo čempionės atsiliko 15 sekundžių.

Grupines lenktynes baigė tik 46 sportininkės. Tarp 95 finišo nepasiekusių dviratininkių buvo ir likusios Lietuvos atstovės – K.Sosna, D.Tušlaitė, Agnė Šilinytė bei Silvija Latožaitė.

Pasaulio čempionatas baigėsi sekmadienį vyrų grupinėmis lenktynėmis. Jose Lietuvai atstovavo G.Bagdonas, I.Konovalovas ir R.Navardauskas.