Tragiško maratono laureatai

2013 04 17 6:10
Tragedija liko jiems už nugarų: Bostono maratono nugalėtojai - etiopas Lelisa Desisa ir kenietė Rita Jeptoo. / Reuters/Scanpix nuotrauka

117-ąjį Bostono maratoną nuo šiol minėsime kaip vieną tragiškiausių sporto renginių.

Pirmadienį per maratoną ties finišo linija nuaidėjus dviem galingiems sprogimams iškart žuvo trys žmonės, daugiau nei 140 buvo sužeista. Teroro aktas įvykdytas praėjus maždaug dviem valandoms, kai greičiausi stajeriai kirto finišo liniją. Tragiškojo maratono laureatais tapo Afrikos žemyno atstovai - Kenijos ir Etiopijos stajeriai. Nugalėtojo titulas atiteko 23-ejų etiopui Lelisai Desisai (2.10:22), antras finišavo 26 metų Kenijos bėgikas Micahas Kogo (2.10:27), trečias - dar vienas etiopas 28-erių Gebregziabheras Gebremariamas (2.10:28). Moterų grupės prizininkėmis tapo atitinkamai 32-ejų Kenijos atstovė Rita Jeptoo (2.26:25), 22 metų etiopė Meseret Hailu (2.26:58) ir 29-erių kenietė Sharon Cherop (2.27:01). Bostono maratoną sėkmingai įveikė ir šeši lietuviai. Moterų grupėje Ligita Visockytė užėmė 3546 vietą (3.41:02). Vyrai išsirikiavo tokia tvarka: Mykolas Katkus (2.59:55; 1953 vieta), Arūnas Kumpis (3.09:01; 3256 v.), Mindaugas Savickas (3.09:23; 3315 v.), Šarūnas Šiugžda (3.21:01; 5168 v.), Mindaugas Gudelis (3.33:40; 7063 v.). Iš viso Bostono maratone buvo registruoti beveik 27 tūkst. bėgikų.