Trečiajame rate - rusių desantas

2008 01 18 0:00
Praėjusių metų Australijos čempionato finalininkė M.Šarapova kol kas lengvai skinasi kelią į viršūnę.

Į atvirų Australijos teniso pirmenybių (prizų fondas 20,6 mln. Australijos dolerių) moterų vienetų varžybų trečiąjį ratą iškopė būrys Rusijos tenisininkių.

Svetlana Kuznecova (2) nugalėjo bulgarę Cvetaną Pironkovą - 7:6 (7:0), 6:2. Praėjusių metų šio turnyro finalininkė rusė Marija

Šarapova (5) nugalėjo praėjusį rugsėjį po motinystės atostogų į didįjį tenisą grįžusią amerikietę Lindsay Davenport - 6:1, 6:3. Pastaroji atvirą Australijos čempionatą laimėjo 2000 metais ir šešis kartus žaidė šių varžybų finale.

Rusijos tenisininkė Anna Čakvetadzė (6) įveikė tėvynainę Alisą Kleibanovą - 6:3, 6:4, Nadežda Petrova (14, Rusija) laimėjo prieš Anne Kremer (Liuksemburgas) - 7:5, 7:5, Marija Kirilenko (27, Rusija) eliminavo japonę Akiko Morigami - 6:1, 6:1, Jekaterina Makarova (Rusija) nugalėjo Yvonne Meusburger (Austrija) - 6:3, 6:1, o Jelena Dementjeva (11, Rusija) po atkaklios kovos privertė pasiduoti ispanę Anabel Medina Garrigues - 5:7, 6:2, 6:3.

Į trečiąjį ratą pateko ir serbė Ana Ivanovič (4), amerikietė Venus Williams (8), slovakė Daniela Hantuchova (9), Caroline Wozniacki (Danija), Katarina Srebotnik (28, Slovėnija); Agnieszka Radwanska (29, Lenkija), Sania Mirza (31, Indija), Virginia Ruano Pascual (Ispanija), Sabine Lisicki (Vokietija).

Vyrų vienetų turnyro favoritas nugalėtojo titulą ginantis pajėgiausias planetos tenisininkas šveicaras Roger Federeris 6:1, 6:2, 6:0 įveikė prancūzą Fabrice'ą Santoro. Į šešioliktfinalį pateko ir serbas Novakas Džokovičius (3), ispanas Davidas Ferreras (5), Tomašas Berdychas (13, Čekija), Juanas Monaco (21, Argentina), Juanas Carlosas Ferrero (22, Ispanija), Janko Tipsarevičius, Nikolajus Davydenka (4, Rusija), amerikietis Andy Roddickas (6, JAV), Richardas Gasquet (8, Prancūzija), Philippas Kohlschreiberis (29, Vokietija), Igoris Andrejevas (31, Rusija).