Trečias Rūtos medalis

2013 08 28 20:16
R.Meilutytė iškovojo jau tris pasaulio jaunimo čempionato medalius. EPA-Eltos nuotrauka

Iš Jungtinių Arabų Emyratų, kur vyksta pasaulio jaunimo (merginų 14-17 metų ir vaikinų 15-18 metų) plaukimo čempionatas, olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė Rūta Meilutytė grįš su nemenku medalių kraičiu.

Pirmenybės dar nesibaigusios, o auksinė Lietuvos žuvelė turi jau tris medalius. Šiandien savo kolekciją Rūta papildė dar vienu sidabro medaliu, iškovotu 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje. Šiandien finale lietuvė nuotolį įveikė per 54,94 sek., taip jau antrą kartą šiame čempionate pagerindama Lietuvos rekordą. Pirmąsyk šios rungties rekordą Rūta pagerino plaukdama pusfinalyje (55,16 sek.).

Aukso medalį 100 m plaukime laisvuoju stiliumi pelnė Bernade Siobhan iš Honkongo (54,47), bronza įteikta australei Shaynai Jack (55,23).

Priminsime, jog antradienį R.Meilutytė čempionate iškovojo du medalius: auksą ji pelnė plaukdama 50 m krūtine, o sidabrą iškovojo drauge su mišria estafete kovodama 4 po 100 metrų kompleksinio plaukimo finale. Be jos, mūsų sidabriniame kvartete dar plaukė Danas Rapšys, Povilas Strazdas ir Eva Gliožerytė.

R.Meilutytė ketvirtadienį tęs kovą dar dėl dviejų medalių. Trečiadienio vakarą ji kovojo dar dviejuose pusfinaliuose ir abukart pateko į finalus. 50 m peteliške pusfinalyje Rūta nuplaukė per 28,30 sek. ir pateko į finalą, kuris vyks ketvirtadienio vakarą.

Priminsime, jog atrankos varžybose lietuvė šį nuotolį įveikė per 27,29 sekundės ir 0,43 sekundės pagerino ketverius metus Gritei Apanavičiūtei priklausiusį Lietuvos rekordą.

Puikiai R.Meilutytei sekėsi plaukti ir 100 m krūtine pusfinalyje. Tarp 16 dalyvių jos laikas – 1:08,49 – buvo trečias. Finalas įvyks ketvirtadienį.

Į 50 m plaukimo nugara finalą prasibrovė D.Rapšys. Dvigubai ilgesniame nuotolyje antradienį pelnęs sidabrą, trečiadienį Danas distanciją įveikė per 25,96 sek., tarp 16 pusfinalio dalyvių atplaukęs antras.