Triguba V.Čmilytės sėkmė

2008 04 15 0:00
Trijų šalių čempione tapusi V.Čmilytė jau rengiasi Europos moterų šachmatų pirmenybėms.
chessbase.com nuotrauka

Įvairių Europos šalių klubams atstovaujanti pajėgiausia Lietuvos šachmatininkė 24-erių Viktorija Čmilytė į gimtuosius Šiaulius grįžta su trimis čempionės titulais.

Ilgokai namie nebuvusi tituluotoji šachmatininkė šį rytą parvyksta iš Rusijos. Tačiau pirmiausia ji lankėsi Švedijoje, kur, atstovaudama Stokholmo vyrų šachmatų komandai, tapo šios šalies čempione. Iš Skandinavijos Viktorija vyko į Vokietiją, ten jos jau laukė Baden Badeno klubo komanda, kuriai lietuvė atstovauja per Vokietijos bundeslygos moterų šachmatų pirmenybes. Dar nepasibaigus čempionatui Baden Badeno komanda užsitikrino Vokietijos čempionės titulą, tad turėdama jau antrą titulą kišenėje V.Čmilytė iškeliavo į Rusijos pietus - Juodosios jūros pakrantėje šalia Sočio įsikūrusį Dagomysą. Ten vyko Rusijos šachmatų superlygos vyrų ir moterų komandų pirmenybės. Nebe pirmus metus Sankt Peterburgo FINEK-1 komandai atstovaujanti V.Čmilytė dėl pagrindinio titulo lemiamą mačą žaidė su prieštaringai vertinamam garsiajam verslininkui Šabtajui Kalmanovičiui priklausančia Vidnoje (Maskvos srities miestas) komanda "Spartak", kuriai atstovavo Rusijos šachmatų elitui priklausančios seserys Tatjana ir Nadežda Kosincevos bei dvi Kinijos šachmatininkės. Su viena pastarųjų - 2006-ųjų pasaulio čempione Xu Yuhua Viktorija susitiko per pastarąjį turą ir nugalėjo varžovę 2,5:1,5. Pergalę šventė ir FINEK-1 komanda. Ji pagaliau iškovojo ilgokai siektą Rusijos čempionės titulą.

Po tokio varžybų maratono Viktorija ilsėsis neilgai - jau už savaitės ji vyks į Bulgarijos Plovdivo miestą, kur rengiamas Europos moterų šachmatų čempionatas.

Rusijos superlygos vyrų šachmatų čempione tapo Jekaterinburgo komanda "Ural", kuriai atstovauja garsus tarptautinis didmeistris V.Čmilytės vyras Aleksejus Širovas.