Trumpai

2010 10 19 0:00

Nepralenkiamas "Raganosis"

Praėjusį savaitgalį pasibaigusį RS-280 jachtų klasės čempionatą antrus metus iš eilės laimėjo jachtos "Raganosis" įgula. Per čempionato 37 plaukimus "Raganosis" net 33 kartus tapo prizininku, laimėjo 4 etapus ir iš viso surinko tik 51 baudos tašką. Greičiausių Lietuvoje pagamintų sportinių kreiserinių jachtų RS-280 čempionais tapo šie "Raganosio" įgulos nariai: kapitonas Saulius Pajarskas, Arvydas Drąsutavičius, Gintautas Milevičius, Algirdas Imbrasas ir Raimundas Daubaras.

RS-280 čempionatas ASUS taurei laimėti startavo gegužės 8 dieną ir baigėsi šį savaitgalį. Iš viso surengti 8 etapai, o iš numatytų 43 plaukimų įvyko 37, per kuriuos "Raganosio" įgula nugalėjo net 17 kartų. Antrąją vietą užėmė "Arabelos" įgula, jos kapitonas - Raimondas Šiugždinis (laimėjo 3 etapus, surinko 66 baudos taškus), trečia liko jachtos "Levante" įgula, vadovaujama kapitono Tauro Rymonio (1 laimėtas etapas ir 73 baudos taškai).

A.Murray'aus pergalė

Kinijos Šanchajaus mieste pasibaigusio ATP serijos teniso turnyro "Shanghai Rolex Masters" nugalėtoju tapo 23 metų škotas Andy Murray'us (ATP klasifikacijoje 4 vieta). Jis finale 6:3, 6:2 nugalėjo 29-erių šveicarą Roger Federerį (2). Be pagrindinio prizo, A.Murray'ui įteiktas 616,5 tūkst. JAV dolerių čekis, be to, jis uždirbo 1000 ATP taškų. R.Federeris, anksčiau Šanchajuje triumfavęs 2003, 2004, 2006 ir 2007 metais, gavo 302 tūkst. dolerių ir uždirbo 600 ATP taškų. Dvejetų varžybas laimėjo austras Jurgenas Melzeris su indu Leanderiu Paesu. Jie finale 7:5, 4:6, 10:5 nugalėjo lenkus Mariuszą Fyrstenbergą ir Marciną Matkowskį.

Šiauliečių triumfas

Sekmadienį pasibaigusias Lietuvos moterų futbolo A lygos septynių komandų pirmenybes šeštą kartą iš eilės ir devintą klubo istorijoje laimėjo Šiaulių "Gintra-Universitetas" (36 tšk.). Šiaulietės savaitgalį svečiuose 9:0 (4:0) sutriuškino "Tauragės-SM" ekipą, o paskutinėse pirmenybių rungtynėse namie 9:1 (5:1) įveikė antrojoje vietoje likusias Ukmergės "TexTilitės" futbolininkes (28 tšk.). Bronzos medalius iškovojo 22 taškus surinkusios Naujosios Akmenės "Akmenė".

L.Grigelio šuolis

Pirmadienį paskelbtoje naujausioje stipriausių planetos tenisininkų ATP klasifikacijoje Lietuvos rinktinės lyderis dvidešimtmetis Ričardas Berankis, turėdamas 484 taškus, iš 114 vietos smuktelėjo į 116-ąją. Net 29 pozicijomis pakilo 9 taškus uždirbęs devyniolikmetis Laurynas Grigelis (iš viso 92 taškai), jis nuo 438 laiptelio šoktelėjo ant 409-ojo. Aštuoniolikmetis Dovydas Šakinis (14 tšk.) iš 814 pozicijos pakilo į 812-ąją. ATP reitingo lyderis tebėra 24-erių ispanas Rafaelis Nadalis (11 880 tšk.). Naujausioje pajėgiausių planetos tenisininkių WTA klasifikacijoje yra jau dvi lietuvės: 24-erių Lina Stančiūtė (108 tšk.) per savaitę iš 373 vietos smuktelėjo į 375 poziciją, o pirmą kartą WTA klasifikuota 16 metų Joana Eidukonytė (6 tšk.) užima 1042 vietą. Lyderė išlieka lenkų kilmės Danijos atstovė Carolina Wozniacki (7675).