Trumpai

2010 10 26 0:00

Lietuvių derlius Plovdive

Bulgarijoje pasibaigusiame Europos klubų šachmatų taurės turnyre Kauno vyrų komanda "Margiris" (prie pirmosios lentos žaidė Šarūnas Šulskis, ELO 2544)) paskutiniame mače 4,5:1,5 nugalėjo Belgijos ekipą "Amay" ir galutinėje 49 klubų rikiuotėje užėmė 16 poziciją (8 tšk.).

Per susitikimą su Belgija pergales iškovojo Š.Šulskis, Mindaugas Beinoras (2350) ir Aidas Labuckas (2335). Vidmantas Mališauskas (2510), Algimantas Butnorius (2439) ir Vytautas Vaznonis (2377) savo partijas baigė lygiosiomis. Šachmatų taurė antrus metus iš eilės įteikta šio turnyro nugalėtoju tapusiam Rusijos klubui "Ekonomist- SGSEU-1" (13 tšk.).

Keturiolikos moterų klubų turnyro nugalėtoja tapo Monte Karlo komanda "Cercle d'Echecs", surinkusi 10 taškų. Tiek pat taškų pelnė, tačiau dėl truputį prastesnių individualių rezultatų antrąją vietą užėmė Sankt Peterburgo ekipa "Chess Club" (Rusija), kurioje prie pirmosios lentos labai sėkmingai žaidė mūsų šalies šachmatų primadona Viktorija Čmilytė (ELO 2513). Trečiąją vietą iškovojo Jerevano komanda MIKA (Armėnija, 9 tšk.).

27-erių šiaulietė V.Čmilytė šiame čempionate lygiosiomis sužaidė su antrąją vietą pasaulio šachmatininkių klasifikacijoje užimančia inde Humpy Komeru (2593), nugalėjo ukrainietę Nataliją Žukovą (2499) bei pasaulio eksčempiones gruzinę Mają Čiburdanidzę (2500) ir bulgarę Antoanetą Stefanovą (2551).

K.Saltanovič pergalė

Septintą kartą Portugalijoje vykusiose tarptautinėse sportinio ėjimo varžybose "Santo Antonio dos Cavaleiros" moterų 5 km distancijoje penktą kartą triumfavo Lietuvos sportininkė Kristina Saltanovič (24:01). Prieš tai Kristina šias varžybas buvo laimėjusi 2005 (23:46), 2007 (24:55), 2008 (23:29) ir 2009 (24:25) metais.

Kremliaus taurė

Maskvoje (Rusija) pasibaigusio tarptautinio moterų bei vyrų teniso turnyro "Kremliaus taurė" (prizų fondas - 2 mln. JAV dolerių) moterų varžybas laimėjo baltarusė Viktorija Azarenka, vyrų - serbas Viktoras Troickis. Moterų finale 21 metų baltarusė 6:3, 6:4 įveikė rusę Mariją Kirilenko ir laimėjo antrą šiais metais bei penktą iš viso WTA serijos turnyrą. V.Azarenkai įteiktas 157 427 dolerių

čekis, be to, ji uždirbo 470 WTA taškų.

Vyrų finale 24 metų serbas Viktoras Troickis 3:6, 6:4, 6:3 nugalėjo Marcosą Baghdatį iš Kipro. Laimėjęs pirmą šiemet ir trečią per savo karjerą ATP serijos turnyrą serbas uždirbo 181 750 dolerių bei 250 ATP taškų.

Nepavejamas S.Loebas

Katalonijos ralio - dvyliktojo pasaulio autoralio čempionato etapo - nugalėtoju šeštą kartą iš eilės tapo prieš tris savaites septintąjį sezoną iš eilės čempiono titulą užsitikrinęs "Citroen" komandos narys prancūzas Sebastienas Loebas (3.32:59,7). Jis 35,3 sek. aplenkė antrojoje vietoje likusį komandos draugą norvegą Petterį Solbergą. Bendrojoje įskaitoje S.Loebas (251 tšk.) net 84 taškais lenkia antrojoje vietoje esantį tėvynainį Sebastieną Ogierą.