Trumpai

2010 11 02 0:00

Kariškių čempionė

Šiaulietė Rasa Drazdauskaitė sekmadienį Graikijos sostinėje Atėnuose laimėjo klasikinį maratoną ir tapo pasaulio kariškių čempione. Varžybose, kur dalyvavo apie 10000 bėgikų, Rasa 42,195 km distanciją įveikė per 2.31:06. Tai - antras lietuvės rezultatas per visą karjerą (greičiau ji bėgo tik 2009 metais Frankfurte). Antrąją vietą užėmusią rusę Olgą Glok R.Drazdauskaitė aplenkė 2 min. 45 sek.

Belgės triumfas

Kataro sostinėje Dohoje surengto baigiamojo sezono aštuonių geriausių tenisininkių turnyro "WTA Championships - Doha 2010" nugalėtoja tapo trečioji pasaulio raketė belgė Kim Clijsters. Sekmadienį finale ji po beveik pustrečios valandos trukusios atkaklios kovos 6:3, 5:7, 6:3 įveikė varžybų favorite laikytą pirmąją pasaulio raketę 20-metę lenkų kilmės Danijos tenisininkę

Caroline Wozniacki. Tai buvo trečiasis 27-erių belgės laimėtas baigiamasis sezono WTA turnyras per visą karjerą. Anksčiau ji tokius turnyrus laimėjo 2002 ir 2003 metais. Be pagrindinio prizo, K.Clijsters įteiktas 1,55 mln. JAV dolerių čekis, jos varžovei - 780 tūkst. dolerių.

Dvejetų varžybas Dohoje laimėjo argentinietė Gisela Dulko bei italė Flavia Pennetta. Jos finale 7:5, 6:4 nugalėjo čekę Kvetą Peschkę ir slovėnę Katariną Srebotnik. Ateinančius trejus metus WTA serijos sezonų baigiamieji turnyrai vyks Stambule (Turkija).

Plaukikai - be prizų

Vokietijos sostinėje Berlyne baigėsi pasaulio plaukimo taurės varžybų 25 m ilgio baseine eilinis etapas. Nė vienam iš trijų lietuvių sekmadienį nepavyko savo rungtyse patekti tarp aštuonių geriausių, kad galėtų kovoti dėl medalių. Giedrius Titenis 100 m krūtine atrankos plaukime sugaišo 1:01,30 ir liko dvyliktas. Vyrų 200 m kompleksiniu būdu kvalifikacijioje Vytautas Janušaitis finišavo dešimtas (2:00,41).

Šeštadienį lietuviai plaukė finale, bet liko be apdovanojimų. Ketvirtąją vietą vyrų 100 m kompleksiniu būdu užėmė V.Janušaitis - 54,32 sek. 200 m krūtine rungties finale G.Titenis liko šeštas - 2:11,91, o Igoris Kozlovskis finišavo paskutinis, septintas, - 2:13,40 (finaliniame plaukime buvo diskvalifikuotas kanadietis Andrew Poznikoffas). Kitas pasaulio plaukimo taurės etapas vyks šiandien ir rytoj Rusijos sostinėje Maskvoje.

Šiurpi avarija

Paskutinysis šio sezono startas Vokietijos ilgų nuotolių lenktynių čempionato VLN varžybose vilniečiui Andžejui Dzikevičiui vos nesibaigė tragiškai. Per kvalifikacines lenktynes Lietuvos atstovas pateko į tokią avariją, kurios liudininkai stebėjosi, kad prieš savaitę 24-ąjį gimtadienį atšventęs vaikinas apskritai liko gyvas.

Kaip pasakojo startams A.Dzikevičiui talkinantis Niurburgo žiedo veteranas Vytautas Venskūnas, incidentas įvyko po to, kai krūvio neatlaikė lenktynėse dalyvajančio BMW variklis ir dėl gedimo viename greitesnių trasos posūkių liko telkšoti tepalo bala.

"Andžejus į tą posūkį atlėkė maždaug 220 km/val. greičiu, tačiau jis niekaip negalėjo pastebėti ką tik atsiradusios tepalo dėmės. Užvažiavęs ant jos automobilis neteko sukibimo, sukdamasis išslydo iš trasos ir trenkėsi į trasos atitvarus. Ta pačia trajektorija iš paskos lėkęs "Porsche GT3" taip pat prarado sukibimą ir po akimirkos taranavo stovinčią A. Dzikevičiaus mašiną", - pasakojo V.Venskūnas. Nuo smūgio abu automobiliai užsidegė. Laimė, kad po tokio stipraus smūgio (skilo A.Dzikevičiaus šalmas ir buvo sulankstytas vairas; abiem lenktynininkams lūžo kojų kaulai) sportininkai neprarado sąmonės, sugebėjo išsiropšti iš metalo laužo krūva virtusių automobilių. Greta buvę žmonės abu sportininkus nunešė į saugesnę vietą. Incidento metu nesunkiai nukentėjo dar trys žmonės. Kvalifikacinės VLN lenktynės po šios avarijos buvo sustabdytos, o nukentėjusieji nugabenti į ligoninę. Pirminiais tyrimų duomenimis daugiau sudėtingų sužalojimų A.Dzikevičius nepatyrė.