Trumpai

2010 11 09 0:00

Taurė - italėms

Federacijų taurę - pasaulio moterų teniso komandinių pirmenybių pagrindinį prizą - iškovojo Italijos rinktinė. Ji per finalo mačą svečiuose nugalėjo JAV ekipą. Jau po keturių susitikimų italės, pirmaudamos 3:1, užsitikrino pergalę prieš amerikietes. Šių gretose nebuvo galingųjų sesių Serenos ir Venus Williams, o Italijos rinktinei atstovavo garsiosios Francesca Schiavone ir Flavia Pennetta. Anksčiau Italijos tenisininkės Federacijų taurę buvo iškovojusios 2006 ir 2009 metais.

Ketvirta pergalė

Šveicarijoje pasibaigusį ATP "World Tour" serijos teniso turnyrą "Swiss Indoors Basel" (prizų fondas - 1,225 mln. eurų) laimėjo šveicaras Roger Federeris. Finale jis 6:4, 3:6, 6:1 nugalėjo pernai šiame turnyre triumfavusį serbą Novaką Džokovičių. Anksčiau R.Federeris varžybas Bazelyje buvo laimėjęs 2006, 2007 ir 2008 metais. Už pergalę šveicarui sekmadienį įteiktas 291,7 tūkst. eurų čekis, be to, jis uždirbo 500 ATP taškų.

Iškovojo bronzą

Vokietijoje pasibaigusiose tarptautinėse dailiojo čiuožimo varžybose "NRW Trophy" Lietuvos ledo šokių pora Izabela Tobias ir Deividas Stagniūnas iškovojo bronzos medalius (129,97 taško). Su laisvąja programa mūsų šalies pora aplenkė 10 porų ir buvo antra. Turnyro nugalėtojais tapo Prancūzijos atstovai Pernelle Carron ir Lloydas Jonesas (141,33), antri - Vokietijos atstovai Nailija Žiganšina ir Alexanderis Gazsi (132,36).

ES vicečempionai

Europos Sąjungos dešimties sportinių šokių pirmenybėse Čekijoje (dalyvavo 13 porų iš 11 valstybių) Kauno klubo "Sūkurys" šokėjai brolis ir sesuo Valerijus ir Olga Osadčenkos finale įvertinti antrąja vieta. Nugalėtojais tapo Estijos šokėjai Konstantinas Gorodilovas bei Julija Krepčiuk, treti - Adrianas Olmo ir Yana Olina iš Ispanijos.

Čempionės buksuoja

Lietuvos moterų rankinio lygos pirmenybių antrajame rate septintą pergalę iš eilės iškovojo septynių komandų turnyro lyderė Vilniaus ekipa "Eastcon AG-Vilniaus kolegija" (14 tšk.) Ji svečiuose 28:26 (13:10) nugalėjo autsaiderę Šiaulių komandą "Gaivineta-Saulė" (2 tšk.). Antra žengianti Kauno rajono komanda HC "Garliava-SM" (12 tšk.) užvakar namie 26:21 (13:10) įveikė Kauno "ACME-Žalgirį" (5 vieta, 3 tšk.). Trečiojoje pozicijoje - Panevėžio ekipa "KKSC- Silmeka" (10 tšk.), ji namie 33:27 (17:14) laimėjo prieš Utenos KKSC rankininkes (6 vieta, 2 tšk.). Tik 5 taškus per 6 rungtynes pelniusi titulą ginanti Vilniaus pedagoginio universiteto komanda "Šviesa-Eglė" žengia ketvirta.

Vėl liko be nieko

Švedijoje pasibaigusiame pasaulio plaukimo taurės (25 m ilgio baseine) etape vėl be medalių liko Lietuvos atstovai. Sėkmingiausiai iš trijų lietuvių sekmadienį pasirodęs Vytautas Janušaitis 200 m kompleksiniu būdu rungties finale buvo ketvirtas (1:56,81). 100 m krūtine rungties finale plaukęs Giedrius Titenis užėmė septintąją vietą (1:00,12), o šios rungties kvalifikacijoje dešimtas liko Edvinas Dautartas (1:01,56). Dabar Lietuvos plaukikai rengsis Europos pirmenybėms, kurios lapkričio 25-28 dienomis vyks Eindhovene (Olandija).

Nukentėjo patiklieji

Lietuvos regbio rinktinė po Europos čempionato Nacijų taurės 2A diviziono rungtynių Švedijos mieste Treleborge namo grįžo prastos nuotaikos. Lietuviai ne tik pralaimėjo 22:26 (5:13). Kol jie rungtyniavo aikštėje, jų drabužinėje pasidarbavo vagys. Nukentėjo dešimt regbininkų, kurių piniginėse ilgapirščiai rado po kelis šimtus litų, be to, pradingo keli mobilieji telefonai ir fotoaparatas.

Atsargesnius žaidėjus išgelbėjo tai, kad vertingus daiktus rungtynių metu jie buvo patikėję vyriausiajam treneriui Anatolijui Smirnovui.

Priešpaskutinis etapas

"Formulės-1" pasaulio čempionato aštuonioliktame etape - Brazilijos "Grand Prix" lenktynėse - sekmadienį dvigubą pergalę iškovojo "Red Bull" komanda, kuriai ši pergalė pirmą kartą garantavo gamintojų taurę. 71 ratą (305,909 km) greičiausiai įveikė trečią pergalę šį sezoną iškovojęs vokietis Sebastianas Vettelis (1.33:11,803), jis 4,243 sek. aplenkė pernai Brazilijoje triumfavusį australą Marką Webberį. Trečias finišavo sezono lyderis "Ferrari" komandos pilotas Fernando Alonso (nugalėtojui pralaimėjo 6,607 sek.). Prieš paskutinį etapą Jungtiniuose Arabų Emiratuose F.Alonso turi 246 tšk. ir aštuoniais lenkia M.Webberį bei 15 taškų - į trečiąją poziciją pakilusį S.Vettelį.

Po aštuonioliktojo etapo konstruktorių taurę užsitikrinusi "Red Bull" komanda turi 469 tšk. ir 48 taškais lenkia "McLaren" ekipą.