Trumpos naujienos

2006 09 21 0:00

Pučinskaitė liko toli nuo čempionės

Austrijoje prasidėjusio pasaulio dviračių sporto plento čempionato moterų asmeninėse lenktynėse pagal laiką Edita Pučinskaitė užėmė 23-iąją vietą. Dviratininkė 26,12 km distancijoje 2 minutes 42,21 sekundės pralaimėjo naujajai pasaulio čempionei amerikietei Kristin Armstrong. 33 metų Armstrong nuotolį įveikė per 35:4,89 minutės ir aplenkė praėjusių metų šios rungties pasaulio čempionę šveicarę Karin Thuering bei "bronzą" iškovojusią tėvynainę Christine Thorburn.

Kita Lietuvos dviratininkė, čempionato debiutantė, Urtė Juodvalkytė nuo pasaulio čempionės atsiliko 4 minutes 31,28 sekundės ir liko 35-a tarp 37-ių finišavusių sportininkių.

Šiandien Zalcburge vyksiančiose vyrų asmeninėse lenktynėse Lietuvos atstovų nebus. Šeštadienį vyks moterų grupinės lenktynės, kuriose, be Pučinskaitės, Lietuvos rinktinėje važiuos Diana Žialiūtė, Daiva Tušlaitė, Rasa Polikevičiūtė ir Zita Urbonaitė. Vyrų grupinėse lenktynėse dalyvaus tik Dainius Kairelis.

Lietuva - antrajame pogrupyje

FIBA paskelbė, kaip bus suskirstytos komandos per 2007 metų Europos čempionato burtų traukimo ceremoniją. Lietuvos rinktinė pateko į antrą pagal pajėgumą "krepšelį" kartu su Vokietija, Italija ir Serbija. Su šiomis rinktinėmis Lietuva pirmajame etape tikrai nesusitiks. Kitos 15 komandų buvo suskirstytos atsižvelgiant į jų pasirodymą šių metų pasaulio čempionate ir atrankos į Europos čempionatą varžybose. Į pirmą "krepšelį" pateko Ispanija, Graikija, Prancūzija ir Turkija, į trečią - Slovėnija, Kroatija, Rusija ir Latvija, į ketvirtą - Čekija, Portugalija, Lenkija ir vėliau vyksiančio papildomo atrankos turnyro nugalėtojas.

Lietuviai žaidė naudingai

Geriausias savo kontrolines rungtynes Graikijos krepšinio čempiono Atėnų "Panathinaikos" ekipoje sužaidė Robertas Javtokas, tačiau jo komanda 61:64 nusileido Atėnų "Maroussi" ekipai, kurioje nežaidė traumą patyręs Renaldas Seibutis. Javtokas pelnė 10 taškų ir su Sani Bečirovičiumi buvo rezultatyviausi "Patathinaikos" komandoje, kurioje dėl nugaros skausmų nežaidė Ramūnas Šiškauskas. Per kitas rungtynes Salonikų "Aris" 78:62 nugalėjo Limasolio AEL (Kipras) ekipą. Nugalėtojams 13 taškų pelnė Simonas Serapinas.

Liko be medalių

Juodkalnijoje pasibaigusiame Europos vaikų ir jaunimo šachmatų čempionate Lietuvos atstovai liko be apdovanojimų, nors devintojo rato išvakarėse trys iš jų dar pretendavo į medalius. Aštuoniolikmečių merginų varžybose Deimantė Daulytė surinko 6,5 taško iš 9 galimų ir užėmė ketvirtąją vietą. Kita lietuvaitė Brigita Laurušaitė (4 tšk.) liko 36-a. Aštuoniolikmečių vaikinų turnyre Matas Narmontas (6,5 tšk.) liko penktas. Šešiolikmečių vaikinų varžybose Emilis Pileckis (5,5) užėmė 15-ąją, o Povilas Tvarijonas (4) tenkinosi 47-ąja pozicija.

Nepateko į aštuntfinalį

Madride vykstančio pasaulio badmintono čempionato vyrų vienetų varžybose Kęstučiui Navickui nepavyko patekti tarp šešiolikos pajėgiausių planetos žaidėjų. Vakar lietuvis po atkaklios kovos 21:19, 15:21, 10:21 nusileido Indonezijos badmintonininkui Taufikui Hidayatui.

Dar du mačai

Šiauliuose sužaistos dar dvejos 2006-2007 metų Lietuvos moterų žolės riedulio čempionato I rato rungtynės.

Trečiąją pergalę per ketvirtąsias rungtynes iškovojo ir šešių komandų turnyro lyderę šalies vicečempionę Vilniaus HFTC ekipą pavijo Šiaulių "Livdija", 2:0 (1:0) nugalėjusi "Kelmę". Antrą pergalę iš eilės iškovojo trečiojoje pozicijoje esančios ir čempionių titulus ginančios Šiaulių "Gintros-Strekte-Universiteto" riedulininkės. Jos 8:0 (5:0) sutriuškino "Šiaulių" komandą.