Trumpos sporto naujienos

2007 05 09 0:00

Lietuvis ketvirtas.

Atvirųjų Europos kartingo pirmenybių pirmajame etape Italijoje debiutavęs 16-metis Lietuvos čempionas Kazimieras Vasiliauskas po pirmo važiavimo buvo penktas ir iškovojo pirmuosius 11 taškų. Antrajame važiavime Lietuvos atstovas finišo liniją kirto trečias, pelnė dar 16 taškų ir po pirmojo etapo turėdamas 27 taškus bendrojoje įskaitoje yra ketvirtas. Po pirmojo etapo Europos kartingo čempionato lyderiais tapo olandai Thomas Knopperis ir Danny Bleekas, surinkę atitinkamai 38 bei 32 taškus. Trečiojoje vietoje - 28 taškai - amerikietis Gary Carltonas.

Vienvaldžiai lyderiai

Antrą pergalę per trečias Baltijos regbio taurės šešių komandų pirmojo diviziono turnyro rungtynes iškovojo bei vienvaldžiu lyderiu tapo Šiaulių "Vairo-Jupojos" (7 tšk.) klubas, 51:7 (36:0) sutriuškinęs antrąją nesėkmę iš eilės patyrusius bei ketvirtojoje pozicijoje esančius Šiaulių "Saldos" (2 tšk.) regbininkus. Antrąją vietą - 4 taškai - užima Rygos "STATS Miesnieki" (Latvija) ekipa, trečia - Lodzės "Budowlani" (Lenkija) komanda - 3 taškai.

Fechtuotojų kovos

Lenkijoje Glivicės mieste vykusiame tarptautiniame fechtavimosi turnyre Lietuvos ekipa - Tomas Krasnikovas, Jurijus Seniuta ir Vaidotas Petraitis - užėmė trečiąją vietą komandinėse varžybose (dalyvavo 18 komandų). Aštuntfinalyje Lietuvos fechtuotojai 45:37 nugalėjo Čekijos III ekipą, ketvirtfinalyje 45:37 - Lenkijos Vroclavo miesto trejetą, tačiau pusfinalyje 39:45 nusileido vėliau čempionais tapusiems Čekijos fechtuotojams. Susitikime dėl trečiosios vietos lietuviai 45:37 įveikė Rumunijos komandą. Asmeninėse varžybose iš 114 dalyvių T.Krasnikovas buvo dešimtas, J.Seniuta užėmė 12-ąją vietą, o V.Petraitis liko 16-as.

Interlyga

Dvi pergales 2007 metų sezono Interlygos beisbolo čempionate, kuriame žaidžia keturi Lietuvos ir trys Baltarusijos klubai, iškovojo ketvirtąją vietą užimanti Vilniaus "Juodojo vikingo" komanda. Vilniečiai iš pradžių namie 12:10, o po to išvykoje 13:12 nugalėjo pergalės džiaugsmo pirmenybėse dar nepatyrusius Utenos "Vėtros" beisbolininkus.

L.Stančiūtė pakilo

Geriausių pasaulio tenisininkių WTA reitinge Lina Stančiūtė per savaitę uždirbo 4 taškus ir turėdama 88,50 įskaitinio taško iš 280-osios pozicijos pakilo į 278-ąją. Julija Gotovskytė turi 4,75 taško ir iš 1113-osios vietos pakilo į 1110-ąją. J.Gotovskytės įskaitinių taškų suma per savaitę nepakito.

Baigia karjerą

Keturiskart olimpinių žaidynių bei septyniskart pasaulio pirmenybių čempionas 36 metų Vokietijos biatlonininkas Svenas Fischeris nusprendė baigti 15 metų trukusią sportininko karjerą. Per ketverias žiemos olimpines žaidynes S.Fisheris iškovojo 4 aukso, po 2 sidabro bei bronzos apdovanojimus. Planetos biatlono pirmenybėse jam atiteko 7 aukso, 6 sidabro bei 7 bronzos medaliai.