Trumpos sporto naujienos

2007 06 12 0:00

V.Aleknos pergalė Lenkijoje.

Lenkijoje septintą kartą vykusiame Europos lengvosios atletikos festivalyje "Dolcan Cup 2007" sekmadienį vyrų disko metimo varžybas laimėjo dukart pasaulio ir olimpinis čempionas Virgilijus Alekna. Lietuvis trečiuoju bandymu diską nusviedė 69,43 m ir iškovojo 30-ą pergalę iš eilės. Antras buvo lenkas Piotras Malachowskis (65,84 m), trečias - vengras Gaboras Matė (64,18 m).

Lietuvos vidutinių nuotolių bėgikė Irina Krakoviak 1500 m įveikė per 4 min. 08,77 sek. ir, pasiekusi geriausią sezono rezultatą Lietuvoje, užėmė 5-ąją vietą.

Grįžo Everesto užkariautojas

Savaitgalį į Lietuvą grįžo Everesto nugalėtojas kaunietis verslininkas Darius Vaičiulis. Jis į Everestą, kurio 8848 metrų viršūnė stūkso Himalajų kalnyne, įkopė gegužės 21-ąją. Ekspediciją sudarė trylika narių, iš jų trys turėjo pasitraukti.

Anksčiau D.Vaičiulis yra įveikęs Monblano viršukalnę. Pirmasis iš lietuvių Everesto viršūnę 1993 metais pasiekė alpinistas Vladas Vitkauskas. Jis viršūnę įveikė antruoju bandymu. Vėliau, 2003-iaisiais, žygį pakartojo Saulius Vilius. Jis pirmasis įkopė į Džomolungmą iš Tibeto pusės. Šiemet kalno viršūnę pasiekė ir kitas lietuvis - Aldas Baltutis, gyvenantis Kazachstane.

Penkiakovininkės liko be olimpinių kelialapių

Latvijos sostinėje surengtų Europos šiuolaikinės penkiakovės pirmenybių asmeninių moterų varžybų finale sekmadienį keturioliktąją vietą užėmė Donata Rimšaitė (5272 tšk.). Lietuvos sportininkė šaudymo rungtyje surinko 964 taškus, fechtavimosi - 784, plaukimo - 1236, jojimo - 1140, bėgimo - 1128.

23-iąja vieta tarp 36 finalo dalyvių tenkinosi Gintarė Sikorskytė (5176 tšk.), Laura Asadauskaitė liko 25-a (5112 tšk.).

Europos čempionės titulas atiteko rusei Jevdokijai Grečičnikovai (5496 tšk.). Ji aplenkė prizininkėmis tapusias britę Heather Fell (5492 tšk.) ir italę Sarą Bertoli (5472 tšk.).

Anksčiau pasibaigusio vyrų Europos čempionato varžybose Tadas Žemaitis užėmė penktąją vietą ir vienintelis iš keturių jose dalyvavusių lietuvių iškovojo kelialapį į 2008-ųjų Pekino olimpiadą.

Beisbolininkai - Europos turnyruose

Šiandien prasideda Europos beisbolo taurių varžybos. Europos taurių laimėtojų taurės turnyre žais Kauno "Lituanica". Ši ekipa sekmadienį išvyko į Olandijos Hofdorpo miestą ir jau rytoj čia startuos antrame pagal pajėgumą Europos klubinių komandų turnyre. Kauniečių varžovės A grupėje bus Ostravos "Arrows" (Čekija), Hofdorpo "Konica Milnolta Pioniers" (Olandija) ir Bratislavos "Apollo" (Slovakija) ekipos. Europos taurės kvalifikacinėse varžybose B grupėje žais Vilniaus "Vilnius-Logipolija", o Europos CEB taurės kvalifikacinėse varžybose, taip pat B grupėje, rungtyniaus Vilniaus "Juodasis Vikingas".

"Vilnius" vėl antras

Sekmadienį per paskutines Lietuvos A lygos futbolo čempionato XIII turo rungtynes aštuntą pergalę iškovojo ir iš antrosios vietos Vilniaus "Žalgirį" (26 tšk.) išstūmė sostinės "Vilnius". Jis namie 4:0 (1:0) sutriuškino autsaiderį Visagino "Interą" (5 tšk.).

Čempionate pirmauja titulą ginantis Kauno "FBK Kauno" klubas (32 tšk.).

A.Macijauskas atsigavo

Per antrąsias Graikijos vyrų krepšinio čempionato finalo serijos rungtynes Pirėjo "Olympiacos" su Arvydu Macijausku namie 76:72 įveikė titulą ginančią Atėnų "Panathinaikos" komandą, kuriai atstovauja Ramūnas Šiškauskas ir Robertas Javtokas, bei išlygino serijos varžybų iki trijų pergalių rezultatą 1:1. Macas buvo rezultatyviausias iš nugalėtojų - per 24 minutes jis pelnė 21 tašką. R.Šiškausko sąskaitoje - 11 taškų, R.Javtokas nežaidė.

Golbolininkai liko antri

Trakų Nacionaliniame sporto ir sveikatingumo centre pasibaigusio tarptautinio dešimties golbolo (aklųjų riedulio) komandų turnyro nugalėtoja bei Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubo pagrindinės taurės savininke tapo JAV ekipa, finale 7:6 (6:4) įveikusi pasaulio bei Europos čempionę Lietuvos rinktinę. Mūsų komanda šį turnyrą laimėjo 2003-2006 metais.

CSKA sutriuškintas

Antrą pralaimėjimą Rusijos aukščiausiosios lygos futbolo pirmenybių XII ture patyrė titulą ginantis Deivido Šembero Maskvos CSKA. Jis sekmadienį svečiuose 0:4 (0:2) nusileido Vladivostoko "Luč-Energijos" ekipai. Ši pakilo į vienuoliktąją vietą. Pagal taškus čempionus pasivijo Maskvos "Spartak" futbolininkai, namie neįstengę įveikti Nalčiko "Spartak" (13-oji vieta) klubo. Jų mačas baigėsi 2:2 (0:2).