Trumpos sporto naujienos

2008 03 04 0:00

Šaulė - keturiolikta.

Šveicarijoje pasibaigusiame Europos kulkinio šaudymo čempionate geriausiai iš lietuvių startavusi Lina Zajančkauskienė užėmė 14-ąją vietą. Šaudydama iš 10 metrų pistoletu moterų varžybose ji išmušė 380 taškų iš 400 galimų. Iki finalinio aštuntuko L.Zajančkauskienei pritrūko vos 3 taškų. Čempione šioje rungtyje (58 dalyvės) tapo baltarusė Viktoriją Čaika (488,8 tšk.).

Vyrų grupėje geriausiai sekėsi Rimvydui Spėčiui, kuris, šaudydamas graižtviniu šautuvu iš 10 metrų atstumo, surinko 592 taškus iš 600 galimų ir buvo 20-tas tarp 63 dalyvių. Iki finalinio aštuoneto R.Spėčiui taip pat pritrūko vos 3 taškų. Auksą šioje rungtyje iškovojo norvegas Are Hansenas (700,7 tšk.).

Trečioji S.Loebo pergalė

Meksikos ralio - trečiojo 2008 metų pasaulio autoralio čempionato etapo - nugalėtoju trečius metus iš eilės tapo penktojo planetos čempiono titulo siekiantis 34 metų prancūzas Sebastienas Loebas su automobiliu "Citroen" ir šio sezono bendrojoje įskaitoje, turėdamas 20 taškų, užima antrąją vietą. Sezono lyderio poziciją (21 tšk.) išsaugojo suomis Mikko Hirvonenas, varžydamasis prie "Ford" vairo. Lenktynininkas Meksikoje finišavo ketvirtas. Pergalė Meksikoje buvo jau 38-asis prancūzo laimėtas planetos pirmenybių etapas.

Ketvirtasis pasaulio autoralio čempionato etapas - Argentinos ralis - vyks kovo 28-30 dienomis.

Ėjikė įvykdė olimpinį normatyvą

Portugalijos sportinio ėjimo pirmenybėse Kristina Saltanovič 20 km nužingsniavo per 1.31:55 ir, užėmusi penktąją vietą, įvykdė 2008 metų Pekino (Kinija) vasaros olimpinių žaidynių A normatyvą. Portugalijos čempionatas yra įtrauktas į sąrašą varžybų, kuriose galima vykdyti Pekino olimpiados normatyvus.

Dabar jau dvi Lietuvos ėjikės (K.Saltanovič ir Sonata Milušauskaitė) yra įvykdžiusios olimpinį A normatyvą, dar trys - Neringa Aidietytė, Brigita Virbalytė ir Jurgita Meškauskienė - B normatyvą.

Rankininkų kovos

Dvidešimt antrąja pergale iš eilės Lietuvos moterų rankinio čempionato reguliarųjį sezoną baigė šešių ekipų turnyro lyderė bei šalies čempionė Vilniaus "VPU Šviesos-Eglės" (44 tšk.) komanda.

Nugalėtojų titulą ginančios vilnietės namie 35:21 (17:11) nugalėjo antrojoje pozicijoje likusias bei vietą į pusfinalį taip pat užsitikrinusias Panevėžio AsT-KKSC (32 tšk.) rankininkes.