Trumpos sporto žinios

2008 03 14 0:00

Futbolo rinktinė - 55-a.

Trečią kartą šiemet paskelbtame Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos pasaulio rinktinių reitinge Lietuvos vienuolikė išsaugojo 55 vietą. Per mėnesį Lietuvos futbolo rinktinė prarado 4 įskaitinius taškus ir dabar jų turi 571. Artimiausia Lietuvos ekipos varžovė draugiškose rungtynėse - Azerbaidžano (261 tšk.) komanda - per mėnesį iš 122 pozicijos pakilo į 119-ąją. Dvi būsimosios Lietuvos rinktinės varžovės 2010 metų pasaulio futbolo čempionato Europos zonos septintoje atrankos grupėje ir toliau lieka tarp 20 pajėgiausių planetos komandų - septintojoje vietoje esanti pasaulio vicečempionė Prancūzija (1234 tšk.) ir 13 pozicijoje įsitvirtinusi Rumunija (1060 tšk.). 31 vietą išsaugojo Serbijos (815 tšk.) komanda. Žemiau už lietuvius rikiuojasi tik į 88 poziciją iš 84 nukritusi Austrija (367 tšk.) ir 193 vietoje esanti Farerų salų (14 tšk.) komanda (buvo 195-a).

Latvija (427 tšk.) per mėnesį iš 72 vietos smuktelėjo į 73-ąją, o Estija (225 tšk.) prarado keturias pozicijas ir yra 129-a.

Lyderės poziciją išsaugojo Argentina (1556 tšk.), tebelenkianti Braziliją (1514 tšk.) bei pasaulio čempionę Italiją (1505 tšk.).

Šokėjai tarp lyderių

Kauno "Sūkurio" šokėjai Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė Honkonge vykusiose planetos reitingo klasikinių sportinių šokių varžybose užėmė antrąją vietą. Lietuvos nusipelniusių trenerių Jūratės ir Česlovo Norvaišų auklėtiniai nusileido tik Vokietijos porai Simonei Segatoriui ir Annettei Sudol. Trečias buvo Bulgarijos duetas Salvatore Todaro ir Violeta Yaneva. Iš viso šoko 44 poros.

Šalies čempionai

Šiauliuose pasibaigusio Lietuvos suaugusiųjų žiemos teniso čempionato nugalėtojais tapo vietos teniso mokyklos auklėtiniai Dovydas Šakinis (treneris Šarūnas Kulnys) ir Gabrielė Sinskaitė (Rimvydas Mugevičius). Pirmasis finale 6:1, 6:1 nugalėjo Simą Kučą, o moterų lemiamoje kovoje G.Sinskaitė 1:6, 6:3, 7:5 privertė pasiduoti Robertą Liutikaitę. Vyrų dvejetų nugalėtojais tapo S.Kučas ir D.Šakinis, moterų - Justina Petraitytė ir R.Liutikaitė.

"Sūduva" grupėje antra

2008 metų Baltijos futbolo lygoje trečiadienį per antras trijų ekipų B grupės rungtynes Rygos "Skonto" svečiuose 3:1 (1:0) nugalėjo Talino "Levadia" ekipą ir tapo grupės lydere. Pirmajame B grupės susitikime Estijos čempionus "Levadia" futbolininkus namie 2:0 nugalėjo ir Lietuvos vicečempionė Marijampolės "Sūduva".

B grupės komandų rikiuotė: 1. "Skonto" (3 tšk.); 2. "Sūduva" (3); 3. "Levadia" (0). Iš viso keturiose Baltijos lygos grupėse varžosi 12 klubų iš Lietuvos, Latvijos bei Estijos. Po dviejų ratų dvi geriausios kiekvienos grupės ekipos pateks į ketvirtfinalį.