Trumpos sporto žinios

2009 06 22 0:00
Pasaulio profesionalų bokso čempiono titulą apgynęs Vladimiras Kličko (kairėje) laimėjimais niekuo nenusileidžia savo vyresniajam broliui Vitalijui.
AFP/Scanpix nuotraukos

R.Nadalis negins titulo

Šiandien Anglijos sostinėje Londone prasidedančiame prestižiškiausiame "Grand Slam" serijos turnyre - Vimbldono čempionate - titulo negins pirmoji pasaulio raketė 23-ejų ispanas Rafaelis Nadalis. Dėl kelio traumos po atvirųjų Prancūzijos teniso pirmenybių nežaidęs jokiame turnyre ispanas praėjusią savaitę pralaimėjo kontrolinius mačus australui Lleytonui Hewittui ir šveicarui Stanislasui Wawrinkai. Įdomu, kad R.Nadalis yra pirmasis tenisininkas po kroato Gorano Ivaniševičiaus (2002 m.), kuris neatvyksta ginti Vimbldono čempiono titulo. Iki šiol ispanas laimėjo šešis "Grand Slam" serijos turnyrus - po sykį triumfavo Vimbldone (2008 m.) ir Australijoje (2009 m.) bei keturis kartus Prancūzijoje (2005-2008 m.).

V.Kličko apgynė titulą

WBC versijos sunkaus svorio pasaulio bokso čempionas ukrainietis Vladimiras Kličko Gelzenkirchene (Vokietija) apgynė pasaulio profesionalų bokso sunkaus svorio čempiono titulą pagal Pasaulinės bokso organizacijos (WBO) ir Tarptautinės bokso federacijos (IBF) versijas. Garsus ukrainietis techniniu nokautu nugalėjo Ruslaną Čagajevą iš Uzbekistano. Pastarajam tai buvo pirmasis pralaimėjimas. V.Kličko per savo karjerą nesėkmę patyrė tris kartus, o Vokietijoje iškovota pergalė buvo jau 52-oji jo karjeroje.

G.Titeniui - sidabras

Prancūzijos sostinėje surengtose atvirosiose Paryžiaus (3-e Open EDF de Natation) plaukimo pirmenybėse antrąją vietą vyrų 100 m krūtine rungtyje šeštadienį užėmė Giedrius Titenis iš Anykščių - 1:02,06. Perpus trumpesnėje distancijoje Lietuvos plaukikas finale liko paskutinis - aštuntas (28,61 sek.). Moterų 200 m krūtine rungties finale plaukusi vilnietė Raminta Dvariškytė tenkinosi septintąja pozicija -2:35,05.

Dvyliktasis turas

Lietuvos futbolo A lygos čempionate vakar žaistos ketverios dvyliktojo turo rungtynės. Susitikimų rezultatai: Gargždų "Banga" - Pakruojo "Kruoja" 3:0; Tauragės "Tauras" - Kauno "LKKA-Teledema" 1:0; Šiaulių "Šiauliai" - Panevėžio "Ekranas" 0:1; Marijampolės "Sūduva" - Vilniaus "Vėtra" 1:1.

Rankininkai įveikė ukrainiečius

Trečia pergale 2010 metų Europos vyrų rankinio čempionato septintosios atrankos grupės turnyrą baigė Lietuvos (8 tšk.) rinktinė. Ji užėmė ketvirtąją vietą. Vakar Šiauliuose lietuviai 30:25 nugalėjo antrąją vietą pelniusią ir kelialapį į pirmenybes iškovojusią Ukrainos (10 tšk.) komandą. Paskutines nieko nebelėmusias grupės rungtynes sekmadienį žaidė ir Ispanijos bei Olandijos rankininkai. Grupės lyderiai ispanai kartu su ukrainiečiais pelnė kelialapį į planetos čempionatą, kuris vyks sausio 19-31 dienomis Austrijoje.

Olimpinė diena

Šeštadienį sostinės Vingio stadione vyko tradiciniai Olimpinės dienos renginiai. Iš jų svarbiausi ir įdomiausi - olimpinės mylios ir 10 km bėgimai. 10 km bėgimą laimėjo Dainius Šaučikovas ir Remalda Kergytė.

Lietuvis Denali viršūnėje

Trys tarptautinės lietuvių-estų ekspedicijos nariai - Saulius Vilius, Tanelis Tuuleveskis ir Andrasas Kaasikas - pasiekė aukščiausią Šiaurės Amerikos viršūnę Denali (6194 m), kuri yra Aliaskoje. Tai aukščiausias taškas, esantis netoli poliarinio rato. Kopimą į šį kalną apsunkina ypač žema temperatūra. Be to, kalnas yra nuolat daužomas audrų ir vėjų, kylančių Beringo jūroje ir

Aliaskos įlankoje. Beveik niekur kitur oras nesikeičia taip staigiai. Pasak ekspedicijos narės S.Jasinskaitės, ekspedicijos vadovas S.Vilius dar kartą bandys pasiekti viršūnę kartu su K.Lesevičiumi. Visi kiti ekspedicijos nariai jau yra nusileidę į Takleetnos gyvenvietę. Alpinistų grupė, kurią sudarė trys lietuviai (S.Vilius, S.Jasinskaitė, K.Lesevičius) ir trys estai (T.Tuuleveskis, A.Kaasikas ir B.Slepikovskis), kopimą pradėjo birželio 5 dieną. Ekspedicija kopė klasikiniu maršrutu - vakariniu kontraforsu.