Trumpos sporto žinios

2009 06 23 0:00

Lietuvos rekordas.

Prancūzijoje vykusiose atvirosiose Paryžiaus plaukimo pirmenybėse užfiksuotas Lietuvos moterų estafetės 4x100 m kompleksiniu būdu rekordas - 4:18,78. Jo autorės Gritė Apanavičiūtė, Raminta Dvariškytė, Rugilė Mileišytė ir Aistė Dobrovolskaitė užėmė šeštąją vietą. Vyrų 200 m krūtine varžybų finale anykštėnas Giedrius Titenis buvo septintas - 2:18,78. O išvakarėse jis iškovojo sidabrą 100 m krūtine rungtyje - 1:02,06.

Vimbldonas atgijo

Vakar Anglijoje prasidėjo prestižiškiausias pasaulyje Vimbldono teniso turnyras. Šių "Grand Slam" serijos varžybų prizų fondas - 12,5 mln. svarų sterlingų (51,5 mln. litų). Jau rašėme, kad vyrų varžybose neišvysime pernykščio čempiono - pirmosios pasaulio raketės ispano Rafaelio Nadalio. Turnyro išvakarėse, būdamas ne geriausios formos ir skųsdamasis neišgydyta kelio trauma, jis atsisakė ginti Vimbldono čempino titulą. O pernykštis finalininkas - antroji pasaulio raketė šveicaras Roger Federeris vakar šventė pirmąją pergalę - jis nugalėjo taivanietį Yen-Hsun Lu - 7:5, 6:3, 6:2. Jau po pirmojo rato iš turnyro pasitraukė amerikietis Jamesas Blake'as (17), kurį išstūmė italas Andreasas Seppi - 7:5, 6:4, 7:6 (7:5). Pasitraukė ir ispanas Feliciano Lopezas (21), jį nugalėjo slovakas Karolis Beckas - 1:6, 7:5, 6:3, 4:6, 10:8. 2004 metų Vimbldono čempionė rusė Marija Šarapova (24) vakar pirmąją kovą laimėjo prieš ukrainietę Viktoriją Kutuzovą - 7:5, 6:4. 2008-ųjų finalininkė amerikietė Serena Williams (2) pirmadienį laimėjo prieš portugalę Neuzą Silvą - 6:1, 7:5.

Bronza - "Intai"

Lietuvos moterų žolės riedulio čempionato bronzos medalius iškovojo Širvintų "Intos" komanda, mažojo finalo serijoje iki dviejų pergalių 2:1 įveikusi "Kelmės" riedulininkes - 0:2; 8:7; 1:0. Aukso medalius dešimtą kartą iš eilės pelnė Šiaulių komanda "Gintra-Strektė-Uni", kuri seriją iki trijų pergalių laimėjo prieš Vilniaus HFTC riedulininkes 3:1 - 3:1; 2:0; 0:1; 2:0.

K.Vasiliauskas - dešimtas

Aštuoniolikmetis Kazimieras Vasiliauskas Europoje vykstančių "Formulės-2" autolenktynių trečiajame bei ketvirtajame etapuose Čekijoje pelnė tik vieną įskaitinį tašką ir bendrojoje įskaitoje su 7 taškais iš penktosios vietos smuktelėjo į dešimtąją. Lyderiu tapo italas Mirko Bortolotti (21 tšk.).

Galingas birštonietis

2009 metų Lietuvos galiūnų pirmenybių pirmojo etapo Jurbarke nugalėtoju tapo galiūnas iš Birštono Vidas Blekaitis, surinkęs 72 taškus. Jis laimėjo penkias rungtis iš septynių. Trečias jis liko nešdamas skydą ir ketvirtas - versdamas padangą. Dviejose rungtyse V.Blekaitis pagerino Lietuvos rekordus - 135 kg rąstą iškėlė 10 kartų, o naščius sunešė per 11,72 sekundės. Greičiausiai padangą vartęs biržietis Alvidas Brazdžius (64 tšk.) tarp 11 galiūnų buvo antras, trečiąją vietą užėmė panevėžietis Nerijus Liobikas (56 taškai). Pirmojoje rąsto kėlimo rungtyje traumą patyrė panevėžietis Vilius Petrauskas.

Finale - paskutinis

Vokietijoje vykusiame antrajame planetos irklavimo taurės varžybų etape vyrų vienviečių valčių klasės finale paskutinis - šeštas - finišavo Mindaugas Griškonis, 2000 m distanciją įveikęs per 7:17,10. Aukso medalį iškovojo Naujosios Zelandijos atstovas Mahe'as Drysdale'as - 7:00,45.