Trumpos sporto žinios

2009 07 03 0:00

Studentai nenuvylė.

Lietuvos studentų krepšinio rinktinė pergalingai pradėjo pasaulinę universiadą Serbijos sostinėje Belgrade. Pirmosiose B grupės rungtynėse jie vakar 93:75 (24:18, 25:13, 28:23, 16:21) įveikė Meksikos studentus. Visą laiką pirmavę Roberto Kuncaičio auklėtiniai šiose rungtynėse užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (47 prieš 35). Nugalėtojams po 15 taškų pelnė Martynas Pocius (3-3/6) ir Giedrius Kurtinaitis (3-3/5), 14 pridėjo Martynas Mažeika, 13 - Deivydas Gailius, po 8 įmetė Žydrūnas Kelys ir Egidijus Dimša.

B grupėje dar rungtyniauja Rumunija ir Jungtiniai Arabų Emyratai. Su pastarąja rinktine Lietuva susitinka šiandien.

Universiados vyrų krepšinio turnyre kovoja 26 rinktinės, suskirstytos į 8 grupes. Aštuntfinalyje žais po dvi kiekvienos grupės komandas.

Ispano rekordas

Italijoje vykstančiose Viduržemio jūros šalių žaidynėse plaukimo turnyro aukso medalį iškovojo ir pasaulio rekordą pasiekė 23-ejų ispanas Aschwinas Wildeboeris Faberas. Ispanijos rinktinės gretose plaukdamas 100 m nugara per estafetės 4x100 m kompleksiniu būdu varžybas jis nuotolį įveikė per 52,38 sekundės. Estafetę irgi laimėjo ispanai -3:34,22. Ankstesnis vyrų plaukimo 100 m nugara pasaulio rekordas - 52,54 sek. - nuo 2008 metų Pekino žaidynių priklausė amerikiečiui Aaronui Peirsolui.

Sesių Williams finalas

Prestižiškiausiame "Grans Slam" serijos teniso turnyre - Vimbldono čempionate (Anglija) vakar vyko moterų pusfinalių susitikimai, kuriuose ruses įveikė seserys Williams (JAV). Pirmojoje dvikovoje susitiko Pekino žaidynių čempionė 27-erių Jelena Dementveja (4) ir jau dukart Vimbldone triumfavusi jos bendraamžė Serena Williams (2). Pergalę šventė pastaroji - 6:7, (4:7), 7:5, 8:6. Antrajame mače dėl kelialapio į finalą triumfavo titulą ginanti ir jau šeštojo siekianti 29 metų Venus Williams (3), ji 6:1, 6:0. nugalėjo pirmąją pasaulio raketę 23-ejų Dinarą Safiną.

O vyrų varžybų paskutinis pusfinalininkas paaiškėjo trečiadienį vėlai vakare. Juo tapo amerikietis Andy Roddickas (6, JAV), kuris nugalėjo australą Lleytoną Hewittą - 6:3, 6:7 (10:12), 7:6 (7:1), 4:6, 6:4.

Taigi vyrų pusfinaliuose šveicaras Roger Federeris (2) kausis su vokiečiu Tommy Haasu (24), o škotas Andy Murray'us (3) - su A.Roddicku (6).