Trumpos sporto žinios

2009 10 14 0:00

Grįžo su medaliu.

Lenkijoje vykusiose pasaulio taurės tradicinio karatė varžybose, kur buvo pakviesti tik aštuoni vyrai ir tiek pat moterų, Lietuvai atstovavo sportininkai Natalija Artiomova ir Rytis Bublevičius bei tarptautinės kategorijos teisėjas Giedrius Dranevičius. N.Artiomova dvikovą dėl bronzos pralaimėjo lenkei Anai Stachurskai ir liko ketvirta. Moterų varžybas laimėjo ukrainietė Natalija Vierloka, finale įveikusi Soolmaz Abo Ali iš JAV. R.Bublevičius mažajame finale įveikė brazilą Vinicijų Pinto ir užėmė trečiąją vietą, o vyrų varžybų lemiamoje lenkų Lukaszo Voicziko ir Pavelo Januszo dvikovoje pergalę šventė pirmasis.

"Raganosio" pergalė

Kauno mariose įvykusiuose RS-280 šalies buriavimo čempionato paskutiniojo - aštuntojo - etapo trijuose plaukimuose jachtos "Raganosis" įgula jau po pirmojo plaukimo užsitikrino nugalėtojos titulą (per visą čempionatą surinko tik 46 baudos taškus) ir kituose dviejuose plaukimuose varžėsi tik dėl sportinės garbės. "Raganosio" įgula - kapitonas Saulius Pajarskas, Arvydas Drąsutavičius, Algirdas Umbrasas, Gintautas Milevičius ir Raimundas Daubaras.

Vienam pasisekė, kitam - ne

17-metis Dovydas Šakinis (ATP - 1295 vieta) pateko į pagrindines Baltarusijos sostinėje vykstančio ITF serijos teniso turnyro "F1 Futures" varžybas. Lietuvis lemiamoje atrankos turnyro dvikovoje 7:5, 7:6 (8:6) įveikė šešiolikmetį aikštelės šeimininką Jegorą Gerasimovą. Pagrindinio turnyro pirmajame rate D.Šakinis susitiks su antruoju skirstytu 31-erių rusu Sergejumi Korotiuku (507). O ATP serijos teniso turnyro "Challenger Tour" (JAV) atrankos varžybų lemiamą dvikovą 19-metis Ričardas Berankis (418) pralaimėjo 24-erių airiui Loukui Sorensenui (352) - 2:6, 5:7. Turnyro prizų fondas - 50 tūkst. JAV dolerių.

J.Kulikausko memorialas

Šešioliktą kartą sostinėje surengto tarptautinio J.Kulikausko atminimo paprastųjų šaškių turnyro nugalėtoju tapo šiaulietis Andrius Kybartas (7,5 taško iš 9 galimų). Turnyro šimtalangių šaškių (33 dalyviai) varžybas laimėjo vilnietis Viktoras Volosionkinas (7,5 taško iš 9 galimų).

D.Zubrus įsibėgėja

Trečią rezultatyvų perdavimą penktose 2009-2010 metų sezono Šiaurės Amerikos nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) reguliariojo sezono rungtynėse atliko Dainius Zubrus, o po trečios pergalės iš eilės lietuvio klubas Naujojo Džersio "Devils" su 6 taškais išsaugojo ketvirtąją vietą Rytų konferencijos Atlanto pogrupyje. Pirmadienį svečiuose "Devils" po baudinių serijos 3:2 (0:2, 1:0, 1:0, 0:0, 1:0) nugalėjo antroje pozicijoje Rytų konferencijos Pietryčių pogrupyje esančią Vašingtono "Capitals" (6 tšk.) komandą.

Klaipėdietės nenuvylė

Klaipėdoje prasidėjusių Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) pirmenybių B grupės rungtynėse vietos "Lemminkainen" nugalėjo Talino ECLEX (Estija) komandą - 70:60 (28:13, 9:10, 23:19, 10:18). 14 taškų nugalėtojoms pelnė Eglė Šikšniūtė, 11 - Rita Mileškienė, 10 - Marina Solopova. Šio sezono BWBL pirmenybėse ekipos rungtyniaus dviejų ratų sistema A ir B grupėse. A grupę sudaro trys Baltarusijos ekipos - Minsko "Minsk-2006", Minsko "Berezina" ir Gardino "Viktorija" - bei Kijevo TIM-SCUF (Ukraina). B grupėje žais dvi Estijos sostinės komandos - Talino ECLEX ir TLU - bei Klaipėdos "Lemminkainen". BWBL pusfinalio etapas, kuriame į kovą dėl Baltijos moterų krepšinio lygos čempionių titulo įsijungs ir daugkartinės BWBL čempionatų nugalėtojos Vilniaus TEO krepšininkės, numatomas 2010 metų kovo 26-28 dienomis, o finalo ketverto varžybos - balandžio 16-18 dienomis.