Trumpos sporto žinios

2010 05 10 0:00

"Žuvėdros" sidabras.

Klaipėdos universiteto sportinių šokių ansamblis "Žuvėdra" šeštadienį Brėmene (Vokietija) vykusiame Europos Lotynų Amerikos šokių ansamblių čempionate užėmė antrąją vietą. Skaistės ir Romaldo Idzelevičių vadovaujamas ansamblis nusileido tik Brėmeno "Gruen Gold Club" (Vokietija) šokėjams.

"Žuvėdros" pirmajai komandai, atlikusiai naują programą - "Aš einu kaip uraganas", trys teisėjai skyrė pirmąją vietą, du - antrąją, teisėjas iš Vokietijos mūsiškiams skyrė ketvirtąją, o Švedijos atstovas - tik penktąją vietą.

"Žuvėdros" ansamblis Europos čempionu yra tapęs septynis kartus, o sidabrą iškovojo taip pat septintąjį kartą. "Žuvėdros" antroji komanda Brėmene liko penkta.

Į dešimtuką nepateko

Vengrijos sostinėje Budapešte vykusiame šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės etape Lietuvos sportininkėms nepavyko patekti į geriausiųjų dešimtuką. Moterų finale 11 vietą tarp 36 dalyvių užėmė Julija Kolegova, surinkusi 5012 taškų (fechtavimasis - 664, plaukimas - 1116, jojimas 1180, krosas bei šaudymas - 2052). Kita Lietuvos atstovė Donata Rimšaitė tenkinosi 20-ąja pozicija. Jos sąskaitoje - 4868 taškai (fechtavimasis - 808, plaukimas - 1000, jojimas - 1028, krosas bei šaudymas - 2032). Aukso medalį iškovojo vokietė Lena Schoneborn (5268 tšk.), aplenkusi prancūzę Amelie Cazę (5260 tšk.), bei vengrę Leilą Gyenesei (5128 taškai).

Serija nutrūko

Lietuvos vyrų regbio rinktinei nepavyko žengti dar vieno žingsnio pasaulio čempionato Naujojoje Zelandijoje link. 2011 metų pasaulio pirmenybių atrankos varžybų IV etapo rungtynėse lietuviai šeštadienį Šiauliuose 16:27 (6:20) nusileido Ukrainos komandai, kuri V etape susitiks su Rumunija. Po šio pralaimėjimo nutrūko rekordinė Lietuvos rinktinės aštuoniolikos pergalių serija oficialiose tarptautinėse varžybose.

Australo triumfas

Barselonos trasoje vakar vykusį penktąjį 2010 m. "Formulės-1" čempionato etapą užtikrintai laimėjo nuo starto pirmavęs "Red Bull" atstovas australas Markas Webberis. Jis 24,065 sek. aplenkė ispaną Fernando Alonso ("Ferrari") ir 51,338 sek. - vokietį Sebastianą Vettelį ("Red Bull").

Bendrojoje čempionato įskaitoje tebepirmauja pasaulio čempiono titulą ginantis britas Jensonas Buttonas ("McLaren"), turintis 70 taškų. Nuo jo nedaug atsilieka F.Alonso (67 tšk.) ir S.Vettelis (60 tšk.).