Trumpos sporto žinios

2010 07 27 0:00

Trečiąkart nugalėjo.

Sekmadienį finišavusių prestižiškiausių dviratininkų lenktynių "Tour de France" nugalėtoju trečią kartą tapo 27-erių ispanas Alberto Contadoras Velasco, kuris šiose lenktynėse triumfavo ir 2007 bei 2009 metais. Sidabro medalį iškovojo Andy Schleckas iš Liuksemburgo, bronzą - rusas Denisas Menšovas. 127 vietą galutinėje įskaitoje užėmė "Cervelo Test Team" komandos narys Ignatas Konovalovas. Lietuvos dviratininkas 3 valandas 23 minutes ir 36 sekundes pralaimėjo nugalėtojui A.C.Velasco. Tik 23 vietą užėmė JAV legenda septyniskart "Tour de France" čempionas Lence'as Armstrongas. 2002 metais bronziniu "Tour de France" prizininku tapo lietuvis Raimondas Rumšas.

Nepailstanti Edita

Vokietijoje pasibaigusiose daugiadienėse šešių etapų "International Thuringen Rundfahrt der Frauen" dviratininkių lenktynėse antrąją vietą galutinėje įskaitoje užėmė "Gauss RDZ ORMU" ekipos narė Edita Pučinskaitė. Lietuvos dviratininkė 2 minutes ir 56 sekundes pralaimėjo lenktynių nugalėtojai rusei Olgai Zabelinskajai. Trys "Safi-Pasta Zara" komandos lietuvės tenkinosi kuklesnėmis pozicijomis: Svetlana Pauliukaitė buvo 26-a, Vilija Sereikaitė - 36-a, o Inga Čilvinaitė - 43-ia.

Latvės trečios

Latvijoje pasibaigusio Europos merginų jaunimo (iki 20 metų) krepšinio čempionato aukso medalius iškovojo Rusijos rinktinė, sekmadienį finale po atkaklios kovos 75:74 (18:14, 20:18, 21:24, 16:18) nugalėjusi Ispanijos bendraamžes. Bronzos apdovanojimus trečią kartą šalies istorijoje pelnė Latvijos ekipa, rungtynėse dėl trečiosios vietos 53:49 (8:21, 11:10, 14:6, 20:12) įveikusi Prancūzijos komandą. Anksčiau Latvijos merginos šių pirmenybių bronzą iškovojo 2005 ir 2009 metais. Lietuvės šiame čempionate liko šeštos.

Lietuviai kyla

Pajėgiausių planetos tenisininkų ATP reitinge dvidešimtmetis Ričardas Berankis per savaitę uždirbo 6 ATP taškus ir, iš viso jų turėdamas 398, iš 133 vietos pakilo į 131-ąją. Pozicijas pagerino ir kiti du klasifikuoti Lietuvos tenisininkai - aštuoniolikmetis Laurynas Grigelis (87 tšk.) iš 426 vietos pakilo į 405-ąją, o aštuoniolikmetis Dovydas Šakinis tebeturi 12 taškų ir yra 845-as (prieš savaitę buvo 848-as). ATP reitingo lyderis - antrąkart Vimbldono turnyrą laimėjęs 24-erių ispanas Rafaelis Nadalis.

Geriausių pasaulio tenisininkių WTA reitinge Lina Stančiūtė (192 tšk.) iš 262 vietos pakilo į 258-ąją. Reitingo lyderė tebėra ketvirtą kartą Vimbldono turnyrą šiemet laimėjusi amerikietė Serena Williams (8475 tšk.).

Per penkis kontinentus

Graikijos Olimpijoje uždegta olimpinė ugnis per penkis kontinentus pradėjo kelionę į Singapūrą, I pasaulio jaunimo olimpinių žaidynių sostinę. Europoje iškilmingos olimpinės ugnies palydos liepos 24 dieną įvyko Berlyne. Ten dalyvavo visų Senojo žemyno šalių delegatai. Lietuvai atstovavo Maskvos olimpinių žaidynių čempionė Lina Kačiušytė. Iš Berlyno ugnis iškeliavo į Dakarą, o toliau jos maršrutas eina į Mechiką, Oklandą, Seulą ir Singapūrą. Uždegant ugnį Olimpijoje dalyvavo Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) prezidentas Jacques'as Rogge'as.