2010 09 06 0:00
D.Rimšaitė pirmą kartą tapo pasaulio čempionato prizininke.
Valdo Kopūsto (ELTA) nuotrauka

Keturi medaliai

Lietuvos sportininkai puikiai pasirodė Kinijoje vykusiose 50-osiose šiuolaikinės penkiakovės pasaulio pirmenybėse ir iškovojo net keturis medalių komplektus. Penktadienį asmeninėse varžybose bronzos medalį laimėjo Justinas Kinderis, o komandinėje įskaitoje auksas atiteko mūsų trijulei - J.Kinderiui, Edvinui Krungolcui ir Tomui Makarovui.

Šeštadienį asmeninėse varžybose sidabro medaliu pasipuošė Donata Rimšaitė. 22 metų vilnietė surinko 5272 taškus ir nusileido tik prancūzei Anelie Caze (5344 tšk.). Bronza teko vokietei Lenai Schoeneborn (5216 tšk.). Prieš lemiamą šaudymo ir bėgimo rungtį Donata buvo tik šešta, tačiau sugebėjo gerokai pagerinti savo poziciją. Lietuvė pasaulio čempionato prizininke tapo pirmą kartą. 2008 ir 2009 metais ji yra iškovojusi pasaulio taurę.

Vakar D.Rimšaitė su J.Kinderiu Kinijoje iškovojo bronzą pirmą kartą surengtose mišrių komandų estafečių varžybose. Lietuvos pora surinko 5594 taškus. Auksas atiteko lenkams Sylviai Czwojdzinskai ir Remigiuszui Goliui (5660 tšk.), sidabras - ukrainiečiams Viktorijai Tereščiuk ir Pavlui Timoščenkai (5622 tšk.).

Varžėsi su čempione

Šeštadienį Vilniaus Vingio parke vyko tarptautinis bėgimas "AVON žygis prieš krūties vėžį su Živile Balčiūnaite", kuriuo buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į didėjantį sergančiųjų šia liga kiekį. Renginio metu surinkti pinigai bus skirti kovai su krūties vėžiu. 4219,5 m ir 10 000 m bėgimo rungtyse dalyvavo per 400 dalyvių, kurių vyriausiam buvo 78-eri.

Daug dėmesio sulaukė 4219,5 m bėgimas "Aplenk Živilę Balčiūnaitę". Į dešimtadalio maratono ilgio trasą Europos čempionė išbėgo minute vėliau už kitus dalyvius, tačiau finišo liniją kirto septinta.

"Tinginiaujant tai yra visai neblogai. Neskubėjau, norėjau žmonėms padaryti šventę", - sakė Ž.Balčiūnaitė.

Šiame bėgime greičiausi buvo Gintarė Zenkevičiūtė iš Švenčionių ir panevėžietis Simas Valantas. 10 000 m bėgimo rungtyje nugalėjo baltarusė Olga Krascova ir jos tėvynainis Ilja Slavinskis.