LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Trys pergalės iš tiek pat galimų

2017 11 08 15:53
Per rungtynes su Podgoricos „Budučnost“ pataikęs devynis tritaškius Adas Juškevičius pakartojo Europos taurės turnyro rekordą. „Lietkabelio“/Karolio Kavolėlio nuotrauka

Antradienį Europos krepšinio taurių turnyruose kovojo trys Lietuvos klubai ir visi šventė pergales.

Įspūdingą šou Panevėžyje surengė vietos „Lietkabelio“ (3 pergalės/2 pralaimėjimai) gynėjas Adas Juškevičius. Per rungtynes su Podgoricos „Budučnost“ (3/2) snaiperis pataikė net 9 tritaškius iš 13 bandymų, o Lietuvos klubas laimėjo 86:79. Taip Adas pakartojo Europos taurės turnyro rekordą, kuriuo dalijasi su Rubeno Douglasu, Jimmy McKinney ir buvusiu žalgiriečiu Marko Popovičiumi. Sykiu A. Juškevičius pasižymėjo ir dviem asmeniniais rekordais – pelnytų taškų (31) bei surinktų naudingumo balų (38).

Vyriausiasis panevėžiečių treneris Artūras Štalbergas džiaugėsi laimėjimu, kuriam pamatus paklojo įspūdingas A. Juškevičiaus pasirodymas pirmame kėlinyje – įžaidėjas pataikė net 7 tritaškius.

„Labai gerai pradėjome susitikimą – agresyviai gynėmės, greitai bėgome į puolimą, o Juškevičius pataikė kelis įspūdingus tritaškius. Vėliau sulėtinome žaidimą ir sustojome puolime. Per minutės pertraukėles ar didžiąją pertrauką ieškojau reikiamų žodžių, kaip prikelti komandą, jog vėl žaistume kaip pirmame ketvirtyje. Pavyko tai padaryti ir ketvirtame kėlinyje vėl susigrąžinome energiją“, – sakė specialistas.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (2/3) komanda taip pat nudžiugino gausiai „Siemens“ arenoje susirinkusius aistruolius. Sostinės klubas 92:76 įveikė Limožo CSP (2/3) ir iškovojo antrą pergalę.

„Mums labai reikėjo šios pergalės. Džiugu, kad vyrai tai suprato, – po rungtynių kalbėjo „Lietuvos ryto“ treneris Rimas Kurtinaitis. – Išnaudojome visas fizines galimybes. Atsirado komandos veidas, džiaugiuosi kiekvieno žaidėjo pasiaukojimu“.

Po Italijoje iškovotos skambios pergalės prieš Kapo d'Orlando „SikeliArchivi“ (0/5) ekipą (90:60) patenkintas buvo ir Klaipėdos „Neptūno“ (4/1) vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis.

„Namie dažniausiai kaunamės gerai, o išvykose to mums trūksta, tad kiekviena panaši pergalė įkvepia ir padidina pasitikėjimą savo jėgomis. Tikėkimės, kad tai nebus paskutinė panaši pergalė išvykoje. Visi žinome, kad kiekvienas iškovotas taškas išvykoje – aukso vertės, turnyro gale galintis daug ką lemti“, – pabrėžė K. Maksvytis.

Tai buvo jau ketvirtoji „Neptūno“ šio sezono pergalė FIBA Čempionų lygos turnyre, padėjusi įsitvirtinti B grupės viršūnėje. Klaipėdiečiai Italijoje puikiai atakavo iš tolimos distancijos – iš 20 mestų tritaškių tikslą pasiekė 50 proc. metimų – tai yra 10 tolimų šūvių, variusių į neviltį „SikeliArchivi“ ekipos sirgalius. „Neptūnas“ atliko 26 rezultatyvius perdavimus. „Neptūnas““ laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 44:33 ir rečiau klydo – 12 ir 18 klaidų.

Europos taurė

Panevėžio „Lietkabelis“ – Podgoricos „Budučnost“ 86:79 (31:13, 14:20, 16:30, 25:16). A. Juškevičius 31 tšk. (3–9/13, 5 rez. perd., 38 naud. bal.), Ž. Peineris 19, K. Lavrinovičius 11, D. Lavrinovičius ir V. Čepukaitis (10 atk. kam.) po 5; F. Barovičius 18, K. Gibsonas 14 (4 klaidos), N. Ivanovičius 12 (7 rez. perd.).

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Limožo CSP 92:76 (28:19, 17:20, 24:14, 23:23). R. Giedraitis ir T. Petersonas po 19, L. Mavrokefalidis ir J. Baronas po 14, M. Echodas 10; K. Hayesas 16, B. Conklinas 11.

FIBA Čempionų lyga

Kapo d'Orlando „SikeliArchivi“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 60:90 (13:20, 15:23, 19:19, 13:28). M. Alibegovičius 15, D. Ikovlevas 14, J. Edwardsas 12; R. Seibutis 18, T. Delininkaitis 13, A. Butkevičius 12 (9 atk. kam.), J. Palaciosas 10.