Turkai nepasinaudojo suteiktomis galimybėmis

2011 09 08 0:00
Įgiję 15 taškų pranašumą prancūzai (mėlyna apranga) atsipalaidavo, tačiau sugebėjo laimėti.
Petro Malūko nuotrauka

Trečią įskaitinę pergalę E grupėje iškovoję Prancūzijos krepšininkai užsitikrino vietą tarp aštuonių geriausių čempionato komandų.

Per antras grupės rungtynes vakar prancūzai 68:64 įveikė pasaulio vicečempionę Turkijos rinktinę ir pratęsė pergalių seriją (šeštą iš eilės). Turkams tai buvo antroji nesėkmė per trečią įskaitinę dvikovą.

Pasiaukojamai kovoję turkai rankų nenuleido net tada, kai ketvirto kėlinuko pradžioje prancūzai padidino persvarą iki 15 taškų (59:44). Turkijos komanda devynių minučių atkarpą laimėjo 17:4 ir sumažino skirtumą iki dviejų taškų - 61:63. O žaisti buvo likusios 45,6 sekundės. Kita vos 10 sekundžių trukusi Prancūzijos rinktinės ataka baigėsi klaida, o Turkijos krepšininkai nepataikė iš patogios padėties, tačiau suskubo prasižengti. Likus 18 sekundžių Tony Parkeris dviem baudų metimais padidino skirtumą - 65:61, tačiau likus 6,1 sekundės Emiras Preldzičius pataikė tritaškį ir atgaivino turkų viltis - 64:65.

Po Turkijos žaidėjų pražangos T.Parkeris vėl pataikė abu baudų metimus, padidinęs persvarą iki trijų taškų - 67:64. Liko 5 sekundės, bet po Turkijos trenerių paimtos minutės pertraukėlės E.Preldzičius nesugebėjo per penkias sekundes išsimesti kamuolio iš užribio. Po šios klaidos turkai prasižengė, o T.Parkeris tik antru taikliu baudos metimu padėjo tašką.

20 taškų prie pergalės prisidėjo T.Parkeris, turkų gretose geriausiai sekėsi Hidayetui Turkoglou (13 tšk.).

"Mums pritrūko laiko. Privalome gerinti žaidimą, geriau gintis. Dar liko du susitikimai, jie viską nulems", - per spaudos konferencijoje kalbėjo vienas Turkijos rinktinės lyderių H.Turkoglu, kuriam šis čempionatas jau septintas. Pasak jo, rungtynių pabaigoje jautėsi nuovargis, o pasivyti prancūzus, kurie turėjo 15 taškų skirtumą, jau nebepavyko.

Pergalę iškovojusios Prancūzijos krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Vincentas Collet buvo patenkintas auklėtinių žaidimu. "Ši pergalė - nemenkas žingsnis link čempionato ketvirtfinalio. Gerai, kad turėjome solidžią persvarą. Šiek tiek atsipalaidavome, o varžovai pradėjo pataikyti ir vytis. Laimei pavyko nugalėti", - tvirtino V.Collet.

Šiandien E grupės komandos ilsėsis, o "Siemens" arenoje karaliaus šešios F grupės komandos. 15.30 val. aikštelėje susitiks Gruzija ir Makedonija, 18.00 - Suomija ir Rusija, 21 val. - Slovėnija ir Graikija.

STATISTIKA

Turkija - Prancūzija 64:68 (14:12, 13:19, 17:26, 20:11).

Turkija: H.Turkoglu 13 tšk. (3-0/5, 8 atk. kam.), E.Preldzičius 11, E.Ilyasova (10 atk. kam.) ir O.Ašikas (11 atk. kam.) - po 10, O.Onanas 8, O.Savašas 6, E.Kanteris 4, E.Arslanas 2, K.Tunčeri 0 (2-0/2, 3-0/4); Prancūzija: T.Parkeris 20 (3-0/5, 5 rez. perd.), N.Batumas 13, C.Kahudi ir A.Traore - po 8, J.Noah 7 (2-1/7), F.Pietrusas 4, B.Diawas (2-0/4, 4 kld.) ir M.Gelebale'is - po 3, K.Seraphinas 2.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 16/35 (45,7 proc.) ir 17/43 (39,5 proc.), tritaškiai - 5/24 (20,8) ir 4/17 (23,5), baudų metimai - 17/22 (77,3) ir 22/28 (78,6), kamuolys atkovotas 42 ir 33 kartus, rezultatyviai perduotas 5 ir 10, perimtas po 5, prarastas 16 ir 9, blokuotas po 4 kartus.