Turkams smogė atgal

2013 04 08 6:00
A.Malašinskas į turkų vartus įmetė tris įvarčius. / Oresto Gurevičiaus nuotrauka

Lietuvos rankininkai nuplovė gėdos dėmę. Europos čempionato atrankos rungtynėse Vilniuje vakar lietuviai 28:23 (17:13) nugalėjo Turkijos rinktinę ir atsirevanšavo už prieš kelias dienas patirtą skaudžią nesėkmę 26:27.

Nuo rungtynių pradžios lietuviai dominavo aikštėje, tačiau įgyti apčiuopiamo pranašumo šeimininkams nesisekė. Lietuvos rinktinė atitrūko tik prieš pat pertrauką - 17:13. Antrame kėlinyje lietuviai pirmavo 4-5 įvarčių skirtumu, bet po to įkrito į duobę. 46 minutę turkai pavijo mūsiškius, o netrukus ir persvėrė rezultatą - 22:21. Tačiau greitai rezultatą išlygino Vaidotas Grosas ir šeimininkams pavyko susigrąžinti iniciatyvą. Rungtynių pabaigoje Lietuvos komanda neleido varžovams dar kartą priartėti, o vartus itin sėkmingai gynė Vilius Rašimas, išrinktas naudingiausiu žaidėju Lietuvos komandoje.

"Atlikome gerą varžovų žaidimo analizę, vyrai aikštėje parodė charakterį. Iš karto tvirtai perėmėme iniciatyvą ir visą laiką dominavome. Deja, antrame kėlinyje leidome varžovams persverti rezultatą, bet minutės pertraukėlė ir keli keitimai padėjo vėl išsiveržti į priekį. Klaidas ištaisėme per labai trumpą laiką ir nugalėjome", - sakė Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas.

Po 4 įvarčius nugalėtojams pelnė Remigijus Čepulis ir V.Grosas, po 3 - Mindaugas Andriuška, Aidenas Malašinskas, Augustas Strazdas ir Robertas Švedas, po 2 - Povilas Babarskas, Valdas Drabavičius, Tomas Eitutis ir Skirmantas Plėta. Turkijos komandoje net 10 kartų pasižymėjo Ramazanas Done.

Iki dvikovų su turkais lietuviai buvo patyrę dvi nesėkmes - jie išvykoje 18:27 pralaimėjo olimpiniams čempionams prancūzams, o Kaune 21:28 neprilygo turkams.

Atrankos turnyrą Lietuvos komanda baigs birželio mėnesį rungtynėmis namie su Prancūzija ir svečiuose su Norvegija. Į Europos čempionatą pateks po dvi geriausios septynių atrankos grupių rinktinės ir viena geriausiai pasirodžiusi iš trečiąsias vietas užėmusiųjų. Atrankos grupėje svarbu nelikti paskutiniam. Nes ketvirtąją vietą užėmusi komanda pasaulio čempionato atrankos varžybas pradės nuo kvalifikacinio etapo.

Per kitas 3 atrankos grupės rungtynes Nansi mieste Prancūzijos rinktinė 32:28 (17:12) palaužė Norvegiją. Alixas Nyokas ir Nikola Karabatičius prancūzams pelnė po 7 įvarčius, Jerome Fernandezas - 5. Norvegijos komandoje 6 kartus pasižymėjo Espenas Hansenas. Visas ketverias rungtynes laimėjusi Prancūzijos rinktinė jau užsitikrino vietą kitų metų sausį Danijoje vyksiančiame Europos čempionate.