Turnyro pradžioje - skaudus smūgis

2010 04 20 0:00
Lietuvos ledo ritulininkai (baltais marškinėliais) vakar neprilygo ukrainiečiams.

Lietuvos ledo ritulio rinktinė beviltišku pralaimėjimu ukrainiečiams pradėjo pasaulio I diviziono čempionatą Olandijoje.

Lietuviai, tik vėlų sekmadienio vakarą pasiekę varžybų vietą, vakar pirmąsias rungtynes žaidė su Ukraina ir pralaimėjo jai beviltišku rezultatu 5:12 (0:2, 4:4, 1:6).

Dėl atidėtų skrydžių Lietuvos rinktinė į Olandiją išvyko šeštadienį autobusu. Po varginamos kelionės, per kurią teko įveikti net 1600 km, mūsiškiai vėlų sekmadienio vakarą pasiekė Tilburgą, kuriame vyksta pasaulio pirmenybės. Taip vėlai nuvykę į vietą lietuviai nebespėjo surengti treniruotės, kad geriau pasiruoštų pirmai dvikovai.

Ukrainiečių kelionė į Olandiją buvo neką lengvesnė - jie iš Kijevo į Vokietijos sostinę Berlyną vyko traukiniu, o varžybų vietą pasiekė autobusu. Tačiau Ukrainos rinktinė sekmadienį vis dėlto spėjo surengti treniruotę.

Vakar mačo pradžioje ukrainiečiai atrodė žvalesni ir pirmą kėlinį laimėjo 2:0. Antrojo pradžioje varžovai per dvi minutes įmušė du įvarčius ir atitrūko net 4:0. Netrukus Rusijos klubo Sankt Peterburgo VMF žaidėjas Tadas Kumeliauskas sušvelnino skirtumą, bet ukrainiečiai tuojau vėl atsakė įvarčiu - 5:1.

Lietuviai nenuleido rankų. Netrukus mūsų ledo ritulininkai nudžiugino rezultatyvumu: du T.Kumeliausko ir vienas Martyno Šliko įvartis atkūrė intrigą - 4:5. Deja, tai buvo viskas, ką Lietuvos rinktinė sugebėjo padaryti. Laikui bėgant mūsiškiai išsikvėpė ir nespėjo paskui daugiau jėgų išsaugojusius ukrainiečius. Per trečią kėlinį varžovai tiesiog "sušaudė" Artūro Kuzmičiaus ginamus vartus. Lietuvos komandos vartininkui iš viso teko patirti net 43 oponentų smūgius į vartus, o atremti jis sugebėjo tik 31. Lietuviai į Ukrainos vartus ritulį smūgiavo 35 sykius.

Nugalėtojų ekipoje tik pora žaidėjų pasižymėjo po du kartus - Oleksandras Materuchinas (3:35 ir 59:46) ir Konstantinas Kasiančukas (36:35 ir 57:10). Kitus įvarčius pelnė Andrijus Michnovas (14:17), Sergejus Varlamovas (21:07), Olegas Timčenka (22:00), Romanas Salnikovas (23:59), Artiomas Bondarevas (43:10), Olegas Šafarenka (44:27), Vadimas Šachrajčiukas (54:44) ir Dmytro Cyrulas (58:48).

Lietuvos ekipai įvarčius pelnė: T.Kumeliauskas (22:25, 25:34 ir 35:10), M.Šlikas (32:04) ir Dovydas Kulevičius (53:20).

Šiandien antrąsias čempionato rungtynes lietuviai žais su Austrijos rinktine, kuri praėjusiais metais iškrito iš aukščiausiojo diviziono.