Turnyrų karštinė Australijos pirmenybėms artėjant

2011 01 10 0:00
Švedas R.Soderlingas tapo turnyro "Brisbane International" nugalėtoju.

Lygiai po savaitės Australijoje prasidės pirmasis iš keturių šių metų "Grand Slam" serijos teniso turnyras, kuriame pirmą kartą be atrankos varžybų dalyvaus ir mūsų Ričardas Berankis.

Rengdamiesi atvirajam Australijos čempionatui pajėgiausi planetos tenisininkai šį mėnesį "repetuoja" kas kur, o jaunojo lietuvio generalinis pasirengimas jau baigėsi.

Brisbano atgarsiai

Dvidešimtmetis R.Berankis (ATP klasifikacijoje - 87-as) praėjusį savaitgalį Sidnėjuje dalyvavo ATP serijos turnyro "Medibank International Sydney" (prizų fondas 450 tūkst. JAV dolerių) kvalifikacijoje. Ten Ričardas pirmajame rate per 44 minutes 6:1, 6:0

laimėjo prieš 29-erių italą Filippo Volandrį (91). Antrajame rate po beveik dvi valandas trukusios kovos lietuvis 4:6, 6:7 (6:8) pralaimėjo 27 metų rusui Igoriui Andrejevui (79) ir nepateko į pagrindinį turnyrą. Už vieną pergalę R.Berankis uždirbo 340 dolerių,

Tai buvo paskutinė R.Berankio repeticija prieš Australijos čempionatą. Šį sezoną ATP turnyruose lietuvis iškovojo 5 pergales ir patyrė 2 pralaimėjimus.

Prieš Sidnėjaus turnyrą Ričardas Australijoje žaidė kitose varžybose - "Brisbane International", ten jis sėkmingai įveikė atranką ir pagrindiniame turnyre iškovojo vieną pergalę. Vakar šių varžybų nugalėtoju tapo švedas Robinas Soderlingas (4), kuris finale 6:3, 7:5 laimėjo prieš amerikietį Andy Roddicką (8), pernai triumfavusį šiame turnyre. Tai jau septintas 26-erių švedo laimėtas ATP serijos turnyras. Už pergalę Brisbane R.Soderlingui įteiktas Didydis prizas ir 73 tūkst. dolerių čekis, be to, jis uždirbo 250 ATP taškų. Moterų varžybas Brisbane laimėjo dvidešimtmetė čekė Petra Kvitova, kuri finale 6:1, 6:3 nugalėjo vokietę Andreą Petkovič. Laureatei atiteko taurė, 37 tūkst. dolerių čekis ir 280 WTA taškų.

R.Federerio triumfas

Katare vykusį ATP serijos turnyrą "Qatar ExxonMobil Open" (prizų fondas 1,024 mln. JAV dolerių) šeštadienį laimėjo 29-erių šveicaras Roger Federeris (2). Finale jis 6:3, 6:4 nugalėjo pernai šį turnyrą

laimėjusį rusą Nikolajų Davydenką (22). Anksčiau šveicaras Katare triumfavo 2005 ir 2006 metais, o per karjerą tai jau 67-as jo laimėtas turnyras. R.Federeris už pergalę Dohoje, be pagrindinio prizo, uždirbo 176,3 tūkst. dolerių ir 250 ATP taškų.

JAV dueto pergalė

Australijos Perto mieste pasibaigusį aštuonių mišrių komandų turnyrą "Hopmano taurė" užvakar šeštą kartą laimėjo JAV rinktinė. Lemiamoje dvikovoje amerikiečiai 2:1 įveikė pirmą kartą finale žaidusią Belgijos komandą. Kai moterų vienetų dvikovoje Justine Henin 7:6 (8:6), 6:3 nugalėjo amerikietę Bethanie Mattek-Sands, belgai pirmavo 1:0. Tačiau vyrų dvikovoje Johnas Isneris 6:4, 6:4 įveikė Rubeną Bemelmansą ir rezultatas tapo 1:1. Lemiamą mišrų dvejetą amerikiečiai laimėjo 6:1, 6:3. JAV rinktinė šį turnyrą anksčiau laimėjo 1996, 2002, 2004, 2006, ir 2008 metais. Pernai Perte triumfavo Ispanijos tenisininkai, finale įveikę britus 2:1.