Tvirti ir atkaklūs Lietuvos ekipažai

2014 01 15 6:00
Aštuntajame etape pimąją pergalę šiemet Dakaro ralyje iškovojo titulą ginantis prancūzas C.Despres. Reuters/Scanpix nuotrauka

Dakaro ralio aštuntąjį etapą Benediktas Vanagas baigė 38-tas, o Antanas Juknevičius - 52-asPietų Amerikoje vykstančio Dakaro dykumų ralio aštuntąjį etapą su 302 km greičio ruožu Benedikto Vanago ekipažas ("OSCar") įveikė per 3.16:29 ir užėmė 38 vietą, o bendrojoje įskaitoje iš 55-osios pakilo į 53-iąją.

Automobilį "Toyota" vairuojančio Antano Juknevičiaus ekipažas finišavo 53-as tarp 78 klasifikuotųjų ir bendrojoje įskaitoje iš 63 pozicijos šoktelėjo į 61-ąją.

Pasak Antano Juknevičiaus šis greičio ruožas buvo panašus į vakarykštį, tik šiek tiek trumpesnis.

"Tiesą pasakius, Dakaras tapo raliu be stenogramos, - komentavo A. Juknevičiu. - Keli paskutiniai greičio ruožai buvo tokie, kad gali važiuoti su "golfeliu" ar "subariku".

Pirmąjį etapą šių metų Dakare laimėjo pirmadienį greičiausiai važiavęs Nasseras Al-Attiyahas ("Mini") iš Kataro. 17-ąją pergalę per karjerą iškovojęs 2011-ųjų Dakaro nugalėtojas aplenkė etapo prizininkais tapusius titulą ginantį prancūzą Stephane'ą Peterhanselį su "Mini" (jo sąskaitoje - vienuolika pergalių Dakare: penkissyk su automobiliu ir šešissyk su motociklu), bei ispaną Carlosą Sainzą ("Smg")

Lyderio poziciją bendrojoje įskaitoje išsaugojo šeštas aštuntajame etape finišavęs italas Nani Roma (“Mini”). Antrojoje pozicijoje įsitvirtinęs Stephane'as Peterhanselis nuo jo atsilieka 23:46. Trečias – Pietų Afrikos Respublikos atstovas Ginielis De Villiers ("Toyota", +48:25).

Pirmąją pergalę šiemet Dakaro ralyje tarp motociklininkų iškovojo titulą ginantis penkissyk Dakare triumfavęs prancūzas Cyrilas Despres ("Yamaha") ir bendrojoje įskaitoje pakilęs į 9 vietą. Tai buvo 32-oji jo pergalė per karjerą. Antras aštuntąjį etapą baigė ispanas Joanas Barreda ("Honda"), trečias - bendrojoje įskaitoje pirmaujantis, triskart Dakaro nugalėtojas ispanas Marcas Coma (KTM).

Prieš devintąjį etapą M.Coma daugiau nei 38 minutėmis lenkė antrojoje vietoje esantį tautietį Joaną Barredą Bortą, o trečias bendrojoje įskaitoje buvo dar vienas ispanas Jordi Viladomsas (KTM, + 1.27:22).

Keturračių bendrojoje įskaitoje po aštuonių etapų pirmavo čilietis Ignacio Casale (“Yamaha”), urugvajietis Sergio Lafuente (“Yamaha”) nuo jo atsiliko 21:40, trečias buvo lenkas Rafalas Sonikas (“Yamaha”, +45:56).

Sunkvežimių klasės lyderis – olandas Gerard’as de Rooy (“Iveco”), antras – rusas Andrejus karginovas (“Kamaz”, +32:35), trečias – kitas Rusijos atstovas Eduardas Nikolajevas (“Kamaz”. + 1.12:01).

Antradienį devintajame etape lenktynininkai turėjo pasiekti Ramųjį vandenyną, tačiau prieš tai jiems reikėjo įveikti Atakamos dykumos kopas. Iš Kalamos į Ikikės uostamiestį Čilėje pilotams teko važiuoti 451 km, greičio ruožas sudarė 422 km.