Tylos siena lietuvių neapsaugojo

2009 10 12 0:00
R.Wallneris (kairėje) pataikė 11 m baudinį ir palaidojo lietuvių (dešinėje T.Kijanskas) viltis parsivežti iš Austrijos tašką.

Lietuvos futbolo rinktinei nepadėjo ir tylos įžadai. Visą savaitę žiniasklaidą ignoravę Lietuvos futbolininkai 2010 metų pasaulio čempionato atrankos turnyro Europos zonos šešių ekipų septintoje grupėje šeštadienį patyrė dar vieną pralaimėjimą.

Užvakar Insbruke mūsų šalies rinktinę 2:1 nugalėjo šeimininkai - Austrijos futbolininkai. Tai buvo jau šeštas lietuvių pralaimėjimas (ir penktas iš eilės!) per devynerias atrankos varžybų rungtynes.

Apmaudus baudinys.

Austrai perėmė iniciatyvą mačo pradžioje ir jau 16 minutę pelnė įvartį. Ištrūkęs iš lietuvių gynėjų globos "Salzburg" klubo puolėjas Marcas Janko tolimu stipriu smūgiu nuginklavo Žydrūną Karčemarską. Po šio įvarčio aikštės šeimininkai nepaleido iniciatyvos iš savo rankų, o svečiai atsakydavo retais ir didelio pavojaus nekeliančiais išpuoliais. Per pirmą kėlinį buvo įspėti Tomas Danilevičius (24 min.) ir Ignas Dedura (36 min.).

Po pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė iš esmės. Lietuvos futbolininkai pradėjo žaisti aktyviau ir dažniau lankytis varžovų baudos aikštelėje. Pagaliau 66 minutę mūsiškių užtrukusi ataka baigėsi įvarčiu - po Edgaro Česnauskio perdavimo iš krašto Marius Stankevičius, nestabdydamas kamuolio, gražiu smūgiu pelnė įvartį.

Tačiau visas lietuvių viltis iškovoti tašką palaidojo Austrijos Linco klubo LASK duetas. 80 minutę LASK gynėjas Vidas Alunderis prie savo vartų sužaidė ranka, o jo bendraklubis Romanas Wallneris įmušė teisėjo skirtą 11 metrų baudinį ir išvedė Austrijos rinktinę į priekį - 2:1. Per likusį rungtynių laiką portugalo J.Couceiro treniruojama Lietuvos komanda nesugebėjo pakeisti rezultato ir atrankos turnyre patyrė penktą pralaimėjimą iš eilės. Dabar ji turi 9 taškus ir grupėje užima 4 vietą.

J.Couceiro vis dar nekalbus

Tokios košmariškos rungtynių serijos Lietuvos futbolo rinktinės gerbėjai neprisimena nuo 1993-iųjų. Prieš 16 metų lietuviai pasaulio pirmenybių atrankos varžybose taip pat patyrė penkias nesėkmes iš eilės. Tad jau šį trečiadienį per mačą su galingais serbais Marijampolėje J.Couceiro auklėtiniai turės galimybę "pagerinti" šį liūdną rekordą.

Lietuvos futbolo aistruolių pesimizmą sustiprino dar dvi netektys - dėl geltonų kortelių vietą pasaulio čempionate jau užsitikrinusių serbų galybės negalės išmėginti T.Danilevičius ir V.Alunderis.

Po nesėkmės Insbruke J.Couceiro pasveikino priešininkus ir pasidžiaugė savo auklėtinių kovingumu. Treneris taip pat pažėrė priekaištų teisėjams - neva pirmas įvartis buvo įmuštas iš nuošalės.

Nuo visuomenės tvirta tylos siena atsitvėrę mūsų futbolininkai išdidžiai elgėsi ir Austrijoje. Jie vos kelias minutes bendravo su šios šalies žiniasklaida, o visus žurnalistus išprašė iš treniruotės lauk. "Viską pasakysiu po rungtynių su serbais", - intrigavo J.Couceiro.

Kad ir kaip baigtųsi trečiadienio mačas Marijampolėje, lietuvių viltys patekti į 2010-ųjų pasaulio pirmenybes jau senokai palaidotos.

Serbų triumfas

Sensacingai septintoje grupėje šeštadienį žaidė jos lyderė ir būsima lietuvių varžovė Serbijos rinktinė - namie net 5:0 (1:0) sutriuškino penktojoje pozicijoje esančią Rumunijos komandą. Grupės nugalėtojų titulą užsitikrinę serbai jau džiaugiasi iškovoję kelialapį į planetos pirmenybes Pietų Afrikos Respublikoje. Fantastišką pergalę pasiekusios Serbijos ekipos treneris Radomiras Antičius karštai pabučiavo tiesiai į lūpas Milaną Jovanovičių, kuris pelnė paskutinį ir rekordinį įvartį šios šalies rinktinės istorijoje (per mačą jis įmušė abu paskutinius įvarčius), o paskui siuntė oro bučinius tribūnose šėlstantiems žiūrovams. Rumunai baigė rungtynes ne visos sudėties - 84 minutę iš aikštės buvo pašalintas Cristianas Chivu.

Tokiu pačiu rezultatu - 5:0 - šeštadienį Prancūzijos rinktinė nugalėjo autsaiderę Farerų Salų komandą ir, užsitikrinusi grupėje antrąją vietą, dėl kelialapio į pasaulio čempionatą toliau kovos atkrintamosiose varžybose.

Austrija - Lietuva 2:1 (1:0). Insbrukas, 17 400 žiūrovų. Teisėjas - S.Gurnienny (Belgija). Marcas Janko (16), Romanas Wallneris (80); Marius Stankevičius (66).

Lietuvos rinktinė: Ž.Karčemarskas, M.Stankevičius, I.Dedura, T.Kijanskas, V.Alunderis (82 min. V.Lukša), D.Šernas, D.Šemberas, M.Panka (89 min. V.Trakys), T.Ražanauskas (46 min. M.Kalonas), E.Česnauskis, T.Danilevičius.

Serbija - Rumunija 5:0 (1:0). Nikola Žigičius (37 min.), Marko Panteličius (50 min.), Zdravko Kuzmanovičius (78 min.) ir Milanas Jovanovičius (87 ir 90+2 min.).

Prancūzija - Farerų Salos 5:0 (2:0). Gignac (34 ir 38 min.), Gallas (53 min.), Anelka (86 min.), Benzema (88 min.).