U-18: lenkams pralaimėję lietuviai lauks rumunų pagalbos

2016 04 10 18:01
Organizatorių nuotrauka

Sekmadienį Brašove (Rumunija) vykstančiame pasaulio jaunių (iki 18 metų) čempionato II diviziono A grupės turnyre žaidžiamos paskutinės trejos turnyro rungtynės, po kurių paaiškės medalių savininkai.

Pirmose dienos rungtynėse Lietuvos rinktinė 1:7 (0:4, 0:0, 1:3) nepasipriešino visus šiame čempionate iš kelio šlavusiai Lenkijos ekipai, kuri iškovojo aukso medalius bei kelialapį į I diviziono A grupę.

Lietuvių vieta čempionate paaiškės tik po paskutiniųjų, Didžiosios Britanijos ir Rumunijos rungtynių. Jeigu britai įveiks rumunus bent dviejų ar daugiau įvarčių skirtumu – Lietuvos rinktinė liks ketvirtoje pozicijoje, tačiau jeigu Didžiosios Britanijos rinktinė pasieks pergalę tik vienu įvarčiu, sužais lygiosiomis arba pralaimės – lietuviai pasidabins bronzos medaliais.

Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo taktika 4–1. Keturi rinktinės žaidėjai turėjo stovėti gynyboje, o vienas iš puolėjų ties varžovų mėlyna linija laukti perdavimo bei surengti kontraataką. Deja, lietuvių planas sužlugo jau pačioje rungtynių pradžioje – Patrykas Krezolekas (00:14) keturioliktą rungtynių sekundę pirmą kartą nuginklavo vartininką Elviną Karlą.

Netrukus lenkai kelis kartus prasižengė ir Lietuvos rinktinė keturias minutes žaidė daugumoje, tačiau įsitvirtinus varžovų zonoje pavojingų metimų atlikti nepavyko.

Sužaidus šiek tiek daugiau nei septynias minutes, lenkai surengė greitą ataką ir visiškai laisvas likęs Dominikas Jaroszas (07:39) padvigubino Lenkijos rinktinės pranašumą iki dviejų – 2:0.

Nors lietuviai netrukus ir vėl turėjo galimybę žaisti daugumoje, tačiau vartininko Kamilio Lewartowski pramušti nepavyko.

Keturioliktą kėlinio minutę rezultatyviausias Lietuvos rinktinės puolėjas Dominikas Bogdziulis grubiai prasižengė prieš varžovą ir užsidirbo 2+10 baudos minučių bei ilgam sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio.

Besibaigiant dviem baudos minutėms ir žaidžiant penki prieš keturis, lenkai išnaudojo kiekybinę persvarą, o Dominikas Pasas (15:31) įmušė trečią lenkų įvartį – 3:0.

Po mažiau nei dviejų minučių lenkas P.Krezolekas (17:06) tiksliu smūgiu tarp E.Karlos kojų ketvirtą kartą pasiuntė ritulį į Lietuvos rinktinės vartus.