Ukrainietė K.Bondarenko išstūmė dešimtuko žaidėją

2009 01 21 0:00
Pernai Australijos moterų teniso dvejetų čempione tapusi 22-ejų K.Bondarenko šiemet čia labai sėkmingai pradėjo ir vienetų turnyrą.

Vakar Melburne baigėsi atvirųjų Australijos teniso pirmenybių (prizų fondas - 22 mln. Australijos dolerių) vienetų varžybų pirmasis ratas.

Didžiausią staigmeną moterų varžybose vakar pateikė ukrainietė Katerina Bondarenko, iš tolesnės kovos eliminavusi devintąją turnyro raketę lenkę Agnieszką Radwanską - 7:6 (9:7), 4:6, 6:1. Ukrainietės sesuo Aliona Bondarenko (31) irgi peržengė antrojo etapo slenkstį. Ji 5:7, 6:3, 6:2 įveikė australę Olivią Rogowską. Beje, pernai Melburne seserys tapo Australijos moterų dvejetų čempionėmis. Triskart (2003, 2005 ir 2007 m.) šio turnyro nugalėtoja amerikietė Serena Williams (2) antradienį sutriuškino Kinijos tenisininkę Yuan Meng - 6:3, 6:2. Serenos sesė Venus Williams (6) irgi šventė pergalę - 6:3, 6:3 įveikė vokietę Angelique Kerber. Rusė Jelena Dementjeva (4) nugalėjo vokietę Kristiną Barrois - 7:6 (7:4), 2:6, 6:1. Į antrąjį etapą vakar pateko ir rusė Svetlana Kuznecova (8), italė Flavia Pennetta (12), prancūzė Amelie Mauresmo (20).

Pastaruoju metu ryškiausiai šviečiančiai žvaigždei iš Didžiosios Britanijos 21 metų Andy Murray (4) antradienį neprireikė daug pastangų, kad patektų į kitą etapą. Jo varžovas rumunas Andrejus Pavelas nebaigė mačo dėl traumos, tad pergalė buvo įskaityta britui - 6:2, 3:1. Turnyro favoritas ispanas Rafaelis Nadalis (1) vakar 6:0, 6:2, 6:2 sutriuškino belgą Christophe'ą Rochusą. Egzotiškasis prancūzas Jo-Wilfriedas Tsonga (5) įveikė argentinietį Juaną Monaco - 6:4, 6:4, 6:0. Amerikietis Jamesas Blake'as (9) eliminavo kanadietį Franką Dancevičių - 6:4, 6:3, 7:5. Fernando Gonzalezas (13) iš Čilės po atkaklios kovos 5:7, 6:2, 6:2, 3:6, 6:3 šventė pergalę prieš čempionato šeimininką ir publikos numylėtinį Lleytoną Hewittą. Dudis Sela iš Izraelio 1:6, 6:2, 6:4, 6:4 nugalėjo 30-uoju skirstytą vokietį Rainerį Schuettlerį. O Latvijos teniso lyderis Ernestas Gulbis įveikė ispaną Albertą Montanesą - 6:3, 6:2, 6:3.