ULEB taurė: graikus palaužė vilniečių spurtas

2006 11 30 0:00

Galingai antrąją rungtynių dalį žaidę Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai ULEB taurės varžybose 102:76 įveikė Atėnų AEK ekipą ir tapo vienvaldžiais A grupės lyderiais

Vis geriau žaidžiantys Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai įsitvirtino ULEB taurės varžybų A grupės turnyro lentelės viršuje. Vilniečiai, žaidę be dviejų itin svarbių aukštaūgių - Marijono Petravičiaus ir australo Matthew Nielseno, Atėnų AEK ekipą palaužė antroje mačo dalyje. Rungtynėms įpusėjus vilniečiai buvo priekyje 7 taškų skirtumu (46:39), bet po didžiosios pertraukos graikai priartėjo (58:60). Tuomet lyderio vaidmens ėmėsi Artūras Jomantas, jis pelnė 8 taškus iš eilės. Jo dėka Lietuvos čempionai spurtavo 27:2 ir nulėmė mačo baigtį.

"Žinojau, kad AEK gali pataikyti iš toli. Baigiantis antram kėliniui atsipalaidavome, ir Ioanis Gagaloudis įmetė du tritaškius iš eilės. Jei būtume leidę jiems atakuoti iš tolimų distancijų ir po pertraukos, jie būtų mus nužudę, - po rungtynių tvirtino "Lietuvos ryto" ekipos vyriausiasis treneris Zmago Sagadinas. - Jaučiau, kad už AEK esame pajėgesni tiek gindamiesi, tiek puldami. Tai buvo geros rungtynės, tačiau galime žaisti ir geriau".

5 turo statistika

A grupė

AEK - LIETUVOS RYTAS 76:102 (18:23, 21:23, 21:31, 16:25). Lietuvos rytas: Batista 21, Jomantas 18, Emmetas 14, Štelmaheris 10, Šležas 9, Blumas 9, Delininkaitis 7, Ivory 6, Žukauskas 5, Lukauskis 3. Taiklumas: dvitaškiai 20/35 (57,1) ir 24/41 (58,5), tritaškiai 5/18 (27,7) ir 10/20 (50), baudos 21/24 (87,5) ir 24/27 (88,8). Atkovoti kamuoliai 23 ir 36, rezultatyvūs perdavimai 10 ir 20, perimti kamuoliai 7 ir 5, klaidos 10 ir 8, blokuoti metimai 3 ir 0.

Gran Canaria - Brose Baskets 80:67, Hemofarm - SLUC 93:82.

B grupė

Strasbourg - Besiktas 91:72, Snaidero - FMP 82:88, Anwil - Ventspils 87:84.

C grupė

Akademic - Khimki 91:82, Telindus - Montepaschi 69:82 (Montepaschi: KAUKĖNAS 5).

D grupė

PAOK - Uniks 84:81 (Uniks: ŠTOMBERGAS 17, D.LAVRINOVIČIUS 13, K.LAVRINOVIČIUS 9), Crvena Zvezda - EiffelTowers 90:82, Real - Dexia 89:72.

1. Crvena Zvezda 5 0 436:385

2. Unics 3 2 460:424

3. PAOK 3 2 358:368

4. Real 2 3 410:401

5. EiffelTowers 1 4 409:443

6. Dexia 1 4 374:426