ULEB taurė: vilniečiai iškopė į atkrintamąsias varžybas

2006 12 21 0:00
Vilniaus "Lietuvos ryto" ekipos treneris negailėjo pagyrų geriausias rungtynes per ULEB taurės varžybas sužaidusiam Artūrui Jomantui.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Šeštąją pergalę iškovoję Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai užsitikrino kelialapį į atkrintamąsias ULEB taurės varžybas

Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai namie 81:62 nugalėję Bambergo "Brose Baskets" komandą ne tik atsirevanšavo jai už nesėkmę 77:78 per pirmąsias rungtynes, bet ir iškovojo pergalę, užtikrinusią kelialapį į turnyro aštuntfinalį.

Vokiečiai aikštės šeimininkams priešinosi du kėlinius, tačiau per antrąją rungtynių dalį puikiai gindamiesi vilniečiai "Brose Baskets" komandai užtvėrė visus kelius prie savo krepšio. Spurtavę 14:0 vilniečiai pasiuntė Bambergo krepšininkus į nokdauną, po kurio jie neatsigavo.

"Pergalę lėmė puikiai gynyboje sužaistas trečiasis kėlinys. Tada mums pavyko perimti iniciatyvą ir "perlaužti" varžovus". Šiandien pademonstravome, kad galime laimėti vien tik dėl geros gynybos - mums nesisekė atakuoti krepšio iš toli", - po pergalės prieš "Brose Baskets" džiaugėsi "Lietuvos ryto" ekipos vyriausiasis treneris Zmago Sagadinas.

Slovėnas pažymėjo, kad pergalę dideliu skirtumu pavyko iškovoti, nepaisant to, kad rengtis mačui su vokiečiais trukdė žaidėjų traumos. Pasak Sagadino, kelias dienas nesitreniravo Titusas Ivory ir Eurelijus Žukauskas, komanda neturėjo Roberto Štelmaherio, iš komandos buvo atleistas Andre Emmettas - dėl šių priežasčių "Lietuvos rytas" žaidė nervingai.

Sagadinas negailėjo liaupsių Artūrui Jomantui, vienam spurto trečiajame kėlinyje iniciatorių: "Jomantas kiekvieną dieną žaidžia vis geriau. Šiandien jis buvo pagrindinis gynyboje, rungtyniavo agresyviai, o įkandin jo sekė visa komanda. Todėl per trečią kėlinį palaužėme varžovus."

Paklaustas, kodėl iš ekipos buvo atleistas Emmettas, strategas tvirtino su juo nesusipykęs: "Jis nesitreniravo keturias dienas. Mums Emmettas teigė, jog yra traumuotas, tačiau gydytojai tvirtino, kad jis gali žaisti. Aš dirbu su tais žaidėjais, kurie yra salėje, o Emmetto nemačiau keturias dienas."

"Lietuvos ryto" strategas tikino, kad komanda jau yra numačiusi keletą kandidatų į Emmetto vietą, tačiau jų pavardžių neišdavė: "Norėsiu naują žaidėją matyti pirmą dieną po Kalėdų. Kitu atveju man jo nereikia. Norime išnaudoti pertrauką ir gerai pasitreniruoti. Po Naujųjų metų matysite visiškai kitą komandą."

8 turas

A grupė

LIETUVOS RYTAS - BROSE BASKETS 81:62 (21:23, 13:11, 24:7, 23:21). Lietuvos rytas: Petravičius 12 (7 atk. k.), Batista 11, Jomantas 10 (8 atk. k.), Blumas 10, Nielsenas 9 (11 atk. k.), Lukauskis 9, Delininkaitis 7, Ivory 7, Šležas 6. Brose Baskets: Collinsas 18, Fennas 11 (7 atk. k.), Garrettas 10, Zimmermanas 9, Yarbroughas 4, Wessonas 3, Harringtonas 2, Andersonas 2, Haueris 2, Ensmingeris 1 (Pavičius, Begley). Taiklumas: dvitaškiai 20/34 (58,8) ir 15/42 (35,7), tritaškiai 5/17 (29,4) ir 3/13 (23), baudos 26/35 (74,2) ir 23/26 (88,4). Atkovoti kamuoliai 42 ir 25, rezultatyvūs perdavimai 13 ir 4, perimti kamuoliai 7 ir 11, klaidos 11 ir 7, blokuoti metimai 1 ir 1.

SLUC - Gran Canaria 76:71, Hemofarm - AEK 93:67.

B grupė

FMP - Besiktas 94:87, Ventspils - Strasbourg 87:60, Anwil - Snaidero 84:88.

C grupė

Montepaschi - Khimki 74:66 (Montepaschi: KAUKĖNAS - 14 tšk.), Hapoel - Akademic 85:62, Alba - Telindus 65:66.

D grupė

EiffelTowers - Uniks 84:88 (Uniks: ŠTOMBERGAS - 25 tšk., D.LAVRINOVIČIUS - 24 tšk., K.LAVRINOVIČIUS - 8 tšk.), Dexia - PAOK 80:82, Real - Crvena Zvezda 84:58.

1. Unics 6 2 750:686

2. Real 5 3 654:573

3. Crvena Zvezda 5 3 647:648

4. PAOK 5 3 578:605

5. EiffelTowers 2 6 646:688

6. Dexia 1 7 633:708