Už pergalę latviai gavo vitamino B

2015 05 07 14:29
Latvijos ledo ritulio gerbėjai pagaliau turi pagrindo džiaugtis. AFP/Scanpix nuotrauka

Latvijos ledo ritulio gerbėjai pagaliau turi pagrindo džiaugtis. Po trijų pralaimėjimų pasaulio čempionato pradžioje jų rinktinė iškovojo pirmąją pergalę.

A grupės 4 turo rungtynėse Latvija po pratęsimo 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 1:0) palaužė Šveicarijos komandą.

Antro kėlinio pradžioje Andris Džerinis (24:19) išvedė latvius į priekį. Drausmingai rungtyniavę kaimynai siekė išsaugoti trapią persvarą. Tačiau rungtynių pabaigoje šveicarai užgulė jų vartus ir grumtynėse prie vartų Matthiasui Bieberiui pavyko išlyginti rezultatą (58:09).

Paskutinę rungtynių ir pirmąją pratęsimo minutėmis šveicarai turėjo žaisti be pašalinto Erico Blumo, bet Latvijos rinktinė kiekybiniu pranašumu nepasinaudojo. Vis tik trečiąją pratęsimo minutę (62:19) pergalę latviams išplėšė komandos kapitonas Kasparas Daugavinis. Jis tiksliu smūgiu užbaigė kombinaciją su Lauriu Daržiniu.

Už sėkmę latviai gali būti dėkingi savo 35 metų vartininkui Edgarui Masalskiui. 11-ose pasaulio pirmenybėse rungtyniaujantis E. Masalskis atrėmė net 35 varžovų smūgius (latviai oponentų vartus atakavo 21 kartą).

"Kokios rungtynės! Buvo sunku, karšta, daug veiksmo ir kovos", - po rungtynių įspūdžiais dalijosi E. Masalskis.

Atkaklias rungtynes Prahos "O2" arenoje stebėjo 10,9 tūkst. žiūrovų ir dauguma jų reiškė simpatijas Baltijos regiono šalies rinktinei.

Už pergalę po pratęsimo Latvijos ledo ritulininkai įsirašė pirmuosius 2 taškus. Gera žinia jiems ir tai, kad A grupėje liko rungtyniauti su vokiečiais, austrais ir prancūzais, tad laimėjimų atveju dar galima kibti į kovą dėl vietos turnyro ketvirtfinalyje.

"Kiekvienose rungtynėse mes kaunamės ir stengiamės iš paskutiniųjų. Šiose rungtynėse visa komanda atliko daug sunkaus darbo, žaidėjai aukojosi, krito po varžovų lazdomis. Buvome vieningi kaip kumštis", - džiaugėsi E. Masalskis.

"Buvome susikaupę ir disciplinuoti, rungtynių planą įvykdėme visu šimtu procentų", - pažymėjo Latvijos rinktinės treneris Aleksandras Belavskis.

Po pirmosios pergalės strategas buvo puikios nuotaikos ir teigė atsižvelgsiantis į žaidėjų pageidavimą išgerti po bokalą alaus. "Vienas bokalas alaus nieko baisaus palyginus su šimtu gramų degtinės. Vitaminas B mums reikalingas", - šypsojosi A. Belavskis.

Per kitas A grupės rungtynes olimpinė čempionė Kanados rinktinė pademonstravo valios ir ryžto savybes bei 6:4 nugalėjo Švedijos komandą. Piramem kėlinyje agresyviai rungtyniavę švedai pelnė tris įvarčius ir išsiveržė į priekį 3:0. Tačiau po to sąlygas aikštėje diktavo kanadiečiai.

"Pirmame kėlinyje stovėjome ir žiūrėjome, kaip žaidžia švedai. Žiūrėjome labai ilgai. Per pertrauką ramiai susėdome ir nutarėme, kad daugiau tai tęstis negali. Pradėjome rungtyniauti susikaupę ir tai padėjo persverti rezultatą", - sakė Kanados rinktinės kapitonas Sidney Crosby.

B grupėje pasaulio čempionės titulą ginanti Rusijos rinktinė 5:2 įveikė Danijos ledo ritulininkus. O Slovakijos komanda neišsaugojo dviejų įvarčių persvaros ir sensacingai 2:3 pralaimėjo Norvegijai. Tai buvo pirmoji norvegų pergalė prieš slovakus po devynių pralaimėjimų tarpusavio akistatose.

Turnyrinė padėtis

A grupė: 1. Kanada - 12 taškų (4 rungtynės); 2. Švedija 8 (4); 3. Šveicarija 8 (4); 4. Čekija 4 (3); 5. Vokietija 3 (3); 6. Prancūzija 3 (3); 7. Austrija 2 (3); 8. Latvija 2 (4).

B grupė: 1. JAV 9 (3); 2. Rusija 9 (4); 3. Slovakija 7 (4); 4. Baltarusija 7 (3); 5. Suomija 6 (3); 6. Norvegija 3 (4); 7. Danija 1 (4); 8. Slovėnija 0 (3).