V.Čmilytė ieško vietos ant pakylos

2010 03 16 0:00
Per dvi paskutines partijas V.Čmilytei teks atiduoti visas likusias jėgas.
LŽ archyvo nuotrauka

Kroatijoje vykstančiame Europos asmeniniame šachmatų čempionate penktą pergalę iškovojusi Viktorija Čmilytė iš 4 vietos pakilo į 2-ąją.

Po laisvos dienos baltosiomis figūromis žaidusi lietuvė (ELO koeficientas 2485) aštuntajame rate nugalėjo Škotijai atstovaujančią gruzinę Ketevan Arachamiją-Grant (2447). Taip geriausia visų laikų mūsų šalies šachmatininkė 26-erių V.Čmilytė, surinkusi 6,5 taško iš 8 galimų, pasivijo moterų turnyro (158 dalyvės) lyderę lenkę Moniką Socko (2465). Būtent su ja Viktorija vakar žaidė devintojo rato partiją.

Vyrų varžybose, kur kovoja 408 dalyviai, pergales sekmadienį iškovojo abu lietuviai: aštuntajame rate baltosiomis figūromis žaidęs Šarūnas Šulskis (2572) nugalėjo italą Pierluigį Piscopo (2418), o Algimantas Butnorius (2437) juodosiomis figūromis įrodė savo pranašumą prieš kroatą Emilijo Fucaką (2280). Surinkęs 4,5 taško iš 8 galimų Š.Šulskis iš 209 vietos pakilo į 170-ąją, o A.Butnorius (4 tšk.) šoktelėjo į 223 vietą (buvo 270-as).

Vienvaldžiu vyrų turnyro lyderiu tapo gruzinas Baaduras Džobava (2695) - 7 taškai. Pustaškiu nuo jo atsilieka ukrainietis Zacharas Efimenko (2640), Ivanas Sokolovas (2640) iš Bosnijos ir rusas Janas Nepomniaščijus (2656).

Moterų ir vyrų Europos čempionai paaiškės kovo 17 dieną po 11 ratų šveicariška sistema.