V.Čmilytė jau aštuntfinalyje

2010 12 10 0:00
Šiandien Viktorijos laukia kietas riešutėlis.

27-erių didmeistrė iš Lietuvos Viktorija Čmilytė (ELO 2514) Antakijoje (Turkija) vykstančiame pasaulio moterų šachmatų čempionate įsiveržė į aštuntfinalį.

Dėl kelialapio į geriausiųjų šešioliktuką Viktorijai teko tris dienas kovoti su 25 metų vokiete Elizabeth Paehtz (2474). Po dviejų dienų rezultatas buvo 1:1. O ketvirtadienį žaisdama dvi papildomas greitųjų šachmatų partijas lietuvė pirmąją baigė lygiosiomis, o antrąją laimėjo. Šešioliktfinalio mačą V.Čmilytė laimėjo 2,5:1,5. Gedimino Rastenio auklėtinė šiandien aštuntfinalyje susitiks su 34-erių Prancūzijos šachmatininke Almira Skripchenko (2460), kuriai irgi prireikė papildomų partijų, kad 3:1 perkąstų kietą riešutėlį - penktąjį reitingą turinčią 23 metų gruzinę Naną Dzagnidzę (2551). Primename, jog 12-ąjį reitingą turinti V.Čmilytė pirmajame rate laimėjo prieš 41-ienų rusę Juliją Diominą (2323) - 2:0.

Įdomu, kad iš dešimties čempionatą pradėjusių Rusijos atstovių aštuntfinalį pasiekė vienintelė - titulą ginanti 26 metų Aleksandra Kosteniuk (2507). Ji šešioliktfinalyje po papildomų partijų 3:1 nugalėjo metais jaunesnę gruzinę Sofiko Kukašvili (2430) ir šiandien prie šachmatų lentos sės priešais 16 reitingą turinčią 23-ejų kinę Lufei Ruan (2480). Ši antrajame rate 3:1 šventė pergalę prieš 21 metų tėvynainę Xiaowen Zhang (2339).

Po dviejų ratų čempionate neliko nė vienos gruzinės (varžybas pradėjo 4 šios šalies atstovės), kovą dėl medalių tęsia keturios kinės (iš 8), dvi indės (iš 5) ir dvi ukrainietės (iš 4).

Čempionato prizų fondas - 450 tūkst. JAV dolerių. Nugalėtojai atiteks 60 tūkst., kitai finalininkei - 30 tūkst. dolerių čekis. Visos į aštuntfinalį patekusios sportininkės jau užsitikrino 8 tūkst. dolerių premijas.