V.Čmilytė liko ketvirta

2013 08 04 8:07
V.Čmilytė LŽ archyvo nuotrauka

Viktorijai Čmilytei nepavyko sau įteikti dovanos artėjančio jubiliejaus proga. 30-ąjį gimtadienį antradienį švęsianti šachmatininke Belgrade (Serbija) pasibaigusiame Europos moterų šachmatų čempionate užėmė ketvirtą vietą.

Vienuolikto rato dvikovoje V.Čmilytė (ELO koeficientas-2497) juodosiomis figūromis žaidė su turnyro lydere Vengrijai atstovaujančia Thanh Trang Hoang (ELO-2467). Nė vienos partijos čempionato metu nepralaimėjusi lietuvė iš viso surinko 8 taškus ir su dar penkiomis šachmatininkėmis pasidalijo antrą-septintą vietas. Vis dėlto papildomi rodikliai lėmė, jog sidabras atiteko gruzinei Salome Melia (ELO-2428), bronza – armėnei Lilit Mkrtchian (ELO-2454), o ketvirtą vietą užėmė V.Čmilytė. Europos čempione tapo T.T.Hoang, surinkusi 9 taškus.

Už ketvirtą vietą V.Čmilytei atiteko 5 tūkst. eurų.

Aukštą 22 vietą užėmė Deimantė Daulytė (ELO-2363). Lietuvė paskutiniame ture juodosiomis figūromis įveikė armėnę Lilit Galojan (ELO-2320). Surinkusi 7 taškus D.Daulytė aplenkė turnyro lyderėmis laikytas šachmatininkes: antrą pagal reitingą gruzinę Naną Dzagnidzę (ELO-2558, 26 vieta), ukrainietę Kateryną Lagno (ELO-2542, 24 vieta), rusę Tatjaną Kosintsevą (ELO-2528, 28 vieta) ir praėjusių metų čempionę dar vieną rusę Valentiną Guniną (ELO-2507, 25 vieta).

Trečioji Lietuvos šachmatininkė Daiva Batytė (ELO-2161) surinkusi 5 taškus tarp 169 dalyvių liko 111-a. Vienuoliktame rate lietuvė nugalėjo rumunę Lilijaną Olea (ELO-1905).

14 pajėgiausių šachmatininkių iškovojo teisę varžytis pasaulio moterų šachmatų čempionate.