V.Čmilytė liko ketvirta

2011 10 22 9:29

Nalčike (Rusija) baigėsi trečiasis Tarptautinės šachmatų federacijos (FIDE) "Grand Prix" serijos moterų turnyras. Paskutiniame, vienuoliktame, rate, 28-erių Europos čempionė Viktorija Čmilytė (ELO koeficientas 2525) penktadienį lygiosiomis sužaidė su Katarui atstovaujančia 35-erių kine Chen Zhu (2490) ir, surinkusi 6 taškus iš 11 galimų, tarp 12 dalyvių užėmė ketvirtąją vietą.

Gedimino Rastenio ir Viktoro Čmilio auklėtinė Nalčike laimėjo tris partijas, šešias baigė lygiosiomis ir dukart pralaimėjo. Pirmąją vietą užėmė 9,5 taško surinkusi kinė Xue Zhao, antrąją - jos tautietė Wenjun Ju (7 tšk.), trečiąją - rusė Jekaterina Kovalevskaja (6).

IV "Grand Prix" etapas kitų metų gegužės 30 - birželio 12 dienomis vyks Kazanėje (Rusija). I etape Rostove (Rusija) V.Čmilytė nedalyvavo, o antrame etape Šenžene (Kinija) Lietuvos sportininkė tarp dvylikos dalyvių buvo devinta (4,5 tšk.). Pirmus du etapus laimėjo Kinijos atstovė Yifan Hou. Nalčike ši sportininkė nekovojo.

"Grand Prix" turnyre iš viso numatyti šeši etapai. Kiekviena dalyvė privalo išsirinkti keturis, kuriuose norėtų žaisti. Iš viso "Grand Prix" varžybose dalyvauja šešiolika moterų, tačiau kiekviename etape žaidžia tik dvylika. Ta, kuri laimės "Grand Prix" varžybas bendrojoje įskaitoje, vėliau žais pasaulio čempionato mačą su tuo metu planetos čempionės statusą turėsiančia šachmatininke.