V.Čmilytė neįprastoje rungtyje - ketvirta

2013 12 20 15:13
Didmeistrė Viktorija Čmilytė LŽ archyvo nuotrauka

Ką tik Kinijos sostinėje Pekine pasibaigusiose Intelektualaus sporto žaidynėse geriausia visų laikų Lietuvos šachmatininkė didmeistrė Viktorija Čmilytė (ELO 2532) greitųjų šachmatų turnyre buvo keturiolikta (10,5 taško), o „basque“ - ketvirta.

16 moterų greitųjų šachmatų varžybose pirmąją vietą iškovojo 21,5 taško surinkusi kinė You Yifan (2559). Daug geriau Viktorijai sekėsi pirmą kartą tokiose žaidynėse surengtame „basque“ turnyre, kur teko žaisti iškart prie dviejų lentų - baltosiomis figūromis ir juodosiomis. Iš viso tokiu būdu V.Čmilytė žaidė su penkiomis varžovėmis ir galutinėje įskaitoje užėmė ketvirtąją vietą (6 tšk.). Prizininkėmis tapo kinės - atitinkamai Zhao Xue (2489; 7,5 tšk.), Y.Yifan (7 tšk.) ir Ju Wenjun (2552; 7 tšk.). Paskutinė, šešiolikta, liko bulgarė Antoaneta Stefanova (2582; 2 tš.). Kaip LŽ teigė Viktorijos treneris Gediminas Rastenis, dėl įtempto varžybų grafiko ji neturėjo galimybės iš anksto gerai pasirengti šioms varžyboms . Juolab anksčiau tokių žaidynių rengėjai organizuodavo ne „basque“, o „akląjį“ turnyrą (kur žaidžiama nežiūrint į lentą) . Pernai Intelektualaus sporto žaidynėse V.Čmilytė tapo šios rungties vicečempionė.